Trwa ładowanie...
d15b7yx
07-12-2015 12:49

PAIiIZ rozpoczęła misję do Danii i Grenlandii w ramach programu Go Arctic

Warszawa, 07.12.2015 (ISBnews) - Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) rozpoczęła pierwszą misję biznesową polskich przedsiębiorców do Danii i Grenlandii w ramach programu Go Arctic. Jej celem jest promocja w regionie polskich przedsiębiorców z sektora zielonych technologii, high-tech, innowacyjnych rozwiązań w energetyce oraz zaawansowanych procesów przemysłowych, podała Agencja.

d15b7yx
d15b7yx

Program Go Arctic ma na celu zobrazowanie polskim firmom atrakcyjności inwestycyjnej obszaru arktycznego.

"W trakcie pobytu w Danii zaplanowano szereg spotkań B2B dla polskich i duńskich przedsiębiorców. Z kolei w Grenlandii przedstawiciele polskiego biznesu będą uczestniczyli w konsultacjach z autonomicznymi władzami lokalnymi w resortach m.in. zasobów naturalnych, środowiska, sprawiedliwości, rybołówstwa, polowań i rolnictwa, budownictwa i infrastruktury. Uczestnicy spotkają się również z przedstawicielami Polonii w Grenlandii" - czytamy w komunikacie.

W regionie Arktyki pojawiają się też nowe, liczne perspektywy ekonomicznego wykorzystania m.in. bogactw naturalnych. Otwarcie północnej drogi wodnej to z kolei szansa dla polskich inwestorów działających w przemyśle stoczniowym i żeglugi morskiej. Duży potencjał rozwoju ma też turystyka. W ostatnim roku ruch turystyczny w Islandii wzrósł o ponad 40%. Program GoArctic przewiduje również utworzenie platformy dialogu pomiędzy polskimi a zagranicznymi inwestorami, którzy lokują swój kapitał oraz inwestycje w obszarze arktycznym, podano również.

Jak przypomina PAIiIZ, Arktyka od wielu lat przyciąga uwagę Polski. W 1996 roku powołano Radę Arktyczną, której członkami są Islandia, Stany Zjednoczone, Rosja, Szwecja, Kanada, Finlandia, Norwegia oraz Dania wraz ze swoimi autonomicznymi terytoriami zależnymi - Grenlandią i Wyspami Owczymi. Polska ma w Radzie status stałego obserwatora.

(ISBnews)

d15b7yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15b7yx