Trwa ładowanie...
pałac
MAGL
Dzisiaj, 17-11-2024 08:32

Pałac na sprzedaż. W środku mają być skrzynie złota z II wojny światowej

Pałac Minkowskie, znany z legendy o ukrytym nazistowskim złocie, został wystawiony na sprzedaż za około 1,37 mln zł. Agencja nieruchomości, która zajmuje się sprzedażą tego obiektu, przekonuje, że potencjał inwestycyjny jest ogromny.

Pałac z tajemniczą historią na sprzedażPałac z tajemniczą historią na sprzedażŹródło: PAP, fot: Krzysztof Świderski
d1fbrjr
d1fbrjr

Pałac Minkowskie został zbudowany w XVIII w. przez Wilhelminę Albertynę Mączyńską, córkę pruskiego generała Fryderyka Wilhelma von Seydlitza. Onet podaje, że obiekt zachwyca barokową architekturą - posiada 20 przestronnych pokoi, potrójną arkadę z herbem, a łączna powierzchnia to 2038 mkw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poszła do sklepu w Norwegii. Ceny tych produktów powalają na kolana

Rezydencja otoczona jest dwuhektarowym terenem oraz 12-hektarowym parkiem krajobrazowym z neogotycką kaplicą grobową.

Pałac ze skarbem na sprzedaż

Pałac Minkowskie zyskał międzynarodową sławę dzięki legendzie o 48 skrzyniach złota ukrytych przez nazistów pod koniec II wojny światowej. Według brytyjskich mediów w skrzyniach ma znajdować się 10 ton złota o wartości pół miliarda funtów. W przeliczeniu na złotówki to nawet 2,5 mld.

d1fbrjr

Mimo licznych poszukiwań skarby nie zostały odnalezione. Jedynym znaleziskiem były monety o nominale 20 gr z 1948 r.

Pałac wymaga kompleksowej renowacji, ale jego potencjał inwestycyjny jest ogromny. Agencja nieruchomości podkreśla szerokie możliwości adaptacyjne pałacu. Istnieje możliwość negocjacji ceny oraz nabycia parku, który jest w użytkowaniu wieczystym.

Rozległy park krajobrazowy z kaplicą grobową mógłby stać się atrakcją turystyczną, przyciągającą gości z całego świata.

- Mieszkańcy wioski ubolewają, że obraca się w ruinę. Jeszcze kilkanaście lat temu była tam świetlica wiejska oraz mieszkania - przekonywał w 2021 r. wiceburmistrz Namysłowa Krzysztof Mucha.

Fundacja "Śląski Pomost" posiada dokumenty sugerujące, że właśnie w pałacu mogą znajdować się skarby III Rzeszy.

d1fbrjr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fbrjr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj