Trwa ładowanie...
d18p6uh
30-09-2016 13:53

Panasonic po due diligence Gorenje zdecyduje o dalsze krokach do końca XI

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Panasonic Corporation po zakończeniu procesu due diligence Gorenje aktualnie ocenia możliwe dalsze kroki, podało Gorenje. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta do końca listopada br.

d18p6uh
d18p6uh

"Dalsze informacje zostaną podane do 30 listopada 2016 r. Działania mogą prowadzić do decyzji Panasonic Corporation o złożeniu oferty zwiększenia udziału w Gorenje, ale decyzja o wstąpieniu w żadną transakcję nie została jeszcze podjęta" - czytamy w komunikacie.

Due diligence zakończyło się 30 września, zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Pod koniec lipca Gorenje Group ustaliło z Panasonic Corporation warunki przeprowadzenia due diligence słoweńskiej grupy. W ramach warunków przeprowadzenia due diligence, obie strony uzgodniły strategiczne kierunki przyszłej roli Gorenje w ramach Panasonic Group, w sytuacji przejęcia efektywnej kontroli nad grupą przez Panasonic.

W połowie 2013 roku Grupa Gorenje zawarła długoterminowe strategiczne porozumienie z Panasonic Corporation, potwierdzone powiązaniem kapitałowym. Według strony internetowej Gorenje Panasonic posiada 10,74% akcji słoweńskiej grupy. Największy akcjonariusz (posiadający 16,37% akcji) to Kapitalska Druzba, d.d. - podmiot kontrolowany przez Republikę Słowenii, zarządzający największym słoweńskim funduszem emerytalnym.

Grupa Gorenje jest czołowym europejskim producentem sprzętu AGD. Akcje Gorenje notowane są na głównym rynku giełd w Warszawie i w Ljubljanie.

(ISBnews)

d18p6uh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18p6uh