Trwa ładowanie...

Pandemia. Czym jest? WHO podjęło kolejne kroki ws. koronawirusa

Pandemia. Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił, że koronawirus może być określany jako pandemia. Podpowiadamy, co to oznacza w praktyce.
Share
Pandemia. Czym jest? WHO podjęło kolejne kroki ws. koronawirusa
Pandemia. Czym jest? WHO podjęło kolejne kroki ws. koronawirusa Źródło: Facebook.com
d1q1caz

Pandemia. Czym jest? WHO podjęło kolejne kroki ws. koronawirusa

Pandemia może zostać ogłoszona w momencie, gdy w kilku miejscach na świecie pojawiają się ogniska epidemiologiczne danej choroby i utrzymują się bez stałego dopływu chorych z miejsca, w którym epidemia pojawiła się po raz pierwszy.

Pandemia to nic innego jak epidemia choroby zakaźnej w różnych środowiskach na dużym obszarze.

d1q1caz

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

- COVID-19 może zostać scharakteryzowany jako pandemia - poinformował w środę dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Tedros Adhanom Ghebreyesus. WHO jest zaniepokojona "alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością, jak i alarmującym poziomem braku działań". Przypomnijmy, że do tej pory na świecie potwierdzono ponad 121 tys. przypadków zarażeń. Zmarło ok. 4,3 tys. osób - stan na 12 marca.

Sytuacja epidemiologiczna w związku z koronawirusem w naszym kraju nie wymknęła się jeszcze spod kontroli. Na 12 marca 2020 stwierdzono w Polsce 44 potwierdzone przypadki chorych na COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q1caz

Podziel się opinią

Share
d1q1caz
d1q1caz