Trwa ładowanie...
d3lqeid

Pandemia koronawirusa. Ponad połowa Polaków ograniczyła wydatki

Większość z nas uważnie planuje wydatki podczas pandemii - aż 61 proc. je ogranicza. Powód to wysokie ceny oraz spodziewane podwyżki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad połowa z nas ogranicza wydatki.
Ponad połowa z nas ogranicza wydatki. (money.pl, Fot: Rafał Parczewski)
d3lqeid

Pandemia koronawirusa zajrzała Polakom do portfeli. Ponad połowa (61 proc.) z nas ogranicza wydatki. 39 proc. robi to mocniej niż wcześniej - wynika z raportu "Barometr Oszczędności".

Według badania IMAS International dla Krajowego Rejestru Długów, epidemia zmusiła niemal co piątego Polaka do zredukowania wydatków na jedzenie. 1/3 z nas mniej pieniędzy wydaje na ubrania i obuwie codziennego użytku przeznacza, a co 5. na odzież biznesową.

Tanie latanie się skończyło. Koronawirus znacząco podniesie ceny

35 proc. konsumentów zrezygnowało m.in. z usług fryzjerskich oraz kosmetycznych, kupowania artykułów do pielęgnacji i perfum (34 proc.) - wynika z badań.

d3lqeid

Ponad 43 proc. respondentów ogranicza wydatki z powodu wzrostu cen produktów i usług, a 35 proc. ze względu na spodziewane podwyżki.

38 proc. ankietowanych nie kryje, że ich sytuacja finansowa się pogorszyła. Ponad połowa twierdzi, że pozostała bez zmian. Tylko 6,2 proc. uważa, że jest lepsza niż przed wybuchem koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lqeid

Podziel się opinią

Share
d3lqeid
d3lqeid