Trwa ładowanie...
d1ewsi3

PAP obejmuje pakiet większościowy w Instytucie Rynku Kapitałowego, spółce z grupy GPW

Polska Agencja Prasowa objęła większościowy - 80 proc. pakiet akcji Instytutu Rynku Kapitałowego - WSE Research SA. Pakiet mniejszościowy pozostanie własnością dotychczasowego właściciela spółki, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Share
d1ewsi3

Instytut Rynku Kapitałowego od lat wspiera podmioty związane z rynkiem kapitałowym w obszarze mediów, PR i relacji inwestorskich. Spółka jest liderem pod względem liczby i jakości zrealizowanych transmisji i materiałów wideo z wydarzeń na rynku kapitałowym.

"Celem akwizycji jest m.in. stworzenie przez Grupę PAP SA kompleksowej oferty dla spółek giełdowych i instytucji rynku kapitałowego w zakresie obsługi medialnej, public relations i relacji z inwestorami (IR). Chcemy także zapewnić inwestorom indywidualnym szeroki dostęp do informacji o giełdzie, spółkach i instrumentach finansowych w ramach portalu GPWInfostrefa.pl" - powiedziała Lidia Sobańska, członek zarządu PAP.

Częścią transakcji jest przejęcie przez IRK roli wydawcy portalu informacyjnego GPWInfoStrefa.pl. Jest to ceniony przez uczestników rynku portal dla osób poszukujących profesjonalnych i specjalistycznych informacji o spółkach notowanych na GPW oraz informacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Istnieje od 2007 roku i jest wspólną inicjatywą GPW i PAP.

d1ewsi3

"Cieszę się, że udało nam się pozyskać jako strategicznego inwestora branżowego dla IRK Polską Agencję Prasową, która zapewni dalszy rozwój spółki w zakresie działalności mediowej. Liczymy, że spółka będzie kontynuować swoją misję w zakresie popularyzacji rynku kapitałowego i będzie wspierać spółki giełdowe w budowaniu relacji z otoczeniem" - powiedział Paweł Tamborski, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.

Dzięki przejęciu IRK, PAP zwiększy swoje możliwości w zakresie realizacji usług wideo na zlecenie. IRK zyska natomiast możliwość szerokiego dotarcia do mediów dzięki kanałom dystrybucji jakie posiada PAP.

d1ewsi3

Podziel się opinią

Share
d1ewsi3
d1ewsi3