Trwa ładowanie...

Papierosy z marihuaną w supermarkecie. Kosztują dwa razy więcej niż przeciętna paczka

Papierosy z domieszką konopi indyjskich wyprodukowała szwajcarska firma Heimat we współpracy z siecią supermarketów Coop. Cena jednego opakowania to około 19,90 franków, czyli blisko dwa razy więcej niż zwykłych papierosów w Szwajcarii. W Polsce trzeba by za nie zapłacić ponad 75 zł.

Papierosy z marihuaną w supermarkecie. Kosztują dwa razy więcej niż przeciętna paczkaŹródło: Youtube.com
d1inbtu
d1inbtu

Pierwsze na świecie papierosy z marihuaną mają mieć właściwości przeciwbólowe, łagodzić stany zapalne i przeciwdziałać depresji. Wszystko za sprawą alkaloidu wykorzystywanego w medycynie - podaje Radio Zet.

Wysoki poziom CBD, substancji zawartej w konopiach indyjskich, ma silne właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z kolei druga substancja, mająca działanie psychoaktywne - THC - występuje w niskim stężeniu.

Marihuana w papierosach Heimat zawiera mniej niż 1 proc. THC. To, jak przekonuje producent, sprawia, że nie mają one właściwości euforycznych czy pobudzających. Produkt jest całkowicie legalny w Szwajcarii, gdzie prawo zezwala na sprzedaż obcych produktów zawierających do 1 proc. THC.

W Unii, w tym również w Polsce, ich sprzedaż byłaby kłopotliwa. Normy, które obowiązują wspólnotę, są znacznie surowsze. Zawartość substancji aktywnych nie może być przekraczać 0,2 proc.

d1inbtu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1inbtu