Trwa ładowanie...
d4dhi2l

Parcel Technik chce budować sieć w Niemczech i rozważa emisję akcji

Warszawa, 04.07.2016 (ISBnews) - Parcel Technik, po zakończeniu wstępnych rozmów na rynku niemieckim, zdecydowała o budowie na tamtym rynku swojej sieci w oparciu o istniejące sieci detaliczne. Spółka chce również pozyskać na wsparcie powstającego biura sprzedaży na tym rynku 1,5 mln euro. Niewykluczone, że przeprowadzi w tym celu emisję akcji we wrześniu br., podała spółka.

Share
d4dhi2l

"Rynek niemiecki jest obecnie dla nas priorytetem. Po wstępnych rozmowach jakie przeprowadziliśmy i badaniach rynkowych widzimy, że rozwiązanie jakim dysponujemy może odnieść w Niemczech sukces" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Parcel Technik Rafał Markiewicz, cytowany w komunikacie.

Parcel Technik chce budować sieć w Niemczech w oparciu o istniejące sieci detaliczne i niezależne punkty handlowe. Zainteresowane powstaniem alternatywnych do rozwiązań oferowanych przez Deutsche Post są również niezależne firmy kurierskie oraz zwłaszcza przedstawiciele branży e-commerce. Wspierać budowę sieci będzie spółka pełniąca rolę biura handlowego, którą Parcel Technik chce powołać jeszcze w tym roku.

"Deutsche Post DHL, który dysponuje ponad 2 tys. maszyn paczkomatowych generuje ruch w swojej sieci, który wynosi niespełna 50 tys. przesyłek miesięcznie, podczas gdy podobnej wielkości sieć InPostu w Polsce to blisko 1 mln paczek. Widać więc, że jedyna sieć wspierająca dystrybucję w Niemczech nie spełnia swojej roli i w tym upatrujemy naszej szansy" - dodaje Markiewicz.

d4dhi2l

Deutsche Post DHL dysponuje patentem, który blokuje wejście na ten rynek rozwiązaniom paczkomatowym opartym na zamku elektronicznym. Nie jest to barierą dla Parcel Technik, który opracował system oparty na maszynach z zamkiem manualnym, podkreśla firma.

"W ciągu najbliższych tygodni okaże się, czy będziemy w stanie pozyskać niezbędne środki finansowe na stworzenie profesjonalnego biura sprzedaży w Niemczech na tamtejszym rynku, czy zdecydujemy się na emisję akcji" - podsumowuje Markiewicz.

Maszyna, jaką będzie wdrażać Parcel Technik nie wymaga zasilania energią elektryczną oraz podłączenia do sieci telekomunikacyjnej. Spółka chce również zintegrować w swoich tzw. skrytkomatach usługi dystrybucji przesyłek przy wsparciu wyspecjalizowanych kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki (transakcje cash on delivery).

Parcel Technik S.A. to spółka, która na NewConnect pojawiła się w wyniku tzw. odwrotnego przejęcia notowanej już firmy Boomerang. Działalność Parcel Technik opiera się na poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT oraz tworzeniu pasywnej maszyny do wydawania paczek pocztowych, niewymagającej zasilania energią elektryczną.

(ISBnews)

d4dhi2l

Podziel się opinią

Share
d4dhi2l
d4dhi2l