Trwa ładowanie...
d4iphjv

Parkowanie w Warszawie. Już wkrótce 250 zł za brak biletu parkingowego

Po 7 września zdziwią się kierowcy, którzy nie mają w zwyczaju płacić za parking. Wysokość mandatu za brak biletu parkingowego w Warszawie idzie w górę pięciokrotnie i wyniesie 250 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po 7 września kierowcom nie będzie sie opłacało ignorować tego znaku
Po 7 września kierowcom nie będzie sie opłacało ignorować tego znaku (PAP)
d4iphjv

Rada Warszawy przygotowała prawdziwy bat na kierowców, którzy mają awersję do parkomatów. Już jesienią kara za brak biletu parkingowego wyniesie 250 zł. Biorąc pod uwagę, że od lat wynosi ona 50 zł, będzie to odczuwalny skok.

Podwyżka jest wymierzona przede wszystkim w kierowców, którzy celowo nie płacą za parkowanie, bo wykalkulowali sobie że im się to nie opłaca. Pozostawienie auta na cały dzień w strefie płatnego parkowania kosztuje 30 zł. Kontrolerzy nie przychodzą każdego dnia w każde miejsce, więc szanse, że uniknie się mandatu są spore. A nawet jeśli od czasu do czasu kierowca znajdzie za szybą mandat, to jego wysokość jest akceptowalna.

Władze stolicy, choć chciały, to opłaty za brak biletu parkingowego nie mogły podnieść, bo zabraniała tego ustawa. Dopiero niedawno zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi maksymalna stawka mandatu może wynieść 1/10 pensji minimalnej, czyli w tym roku to 250 zł.
Niektóre miasta (Kraków, Poznań) już zdecydowały się na podwyżki.

Kary w nowej wysokości zaczną obowiązywać 7 września.

d4iphjv

Obejrzyj: Prawo jazdy niepotrzebne, jedna tablica rejestracyjna na zawsze. Idą zmiany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv