Trwa ładowanie...
26-09-2012 10:54

PARP po raz trzeci nagradza Akademickich Mistrzów Innowacyjności

We wrześniu br. PARP rozstrzygnęła trzecią już edycję konkursu"Akademicki Mistrz Innowacyjności"; na najlepsze prace magisterskie. Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Bożeny Lublińskiej-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wyłoniła czwórkę laureatów. Dziś w Warszawie ma miejsce uroczystość pod hasłem "Innowacyjny student, innowacyjny pracownik - tak się tworzy kreatywne jutro!", podczas której wręczane są nagrody zwycięzcom konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności.

PARP po raz trzeci nagradza Akademickich Mistrzów InnowacyjnościŹródło: PARP
d46ns0p
d46ns0p

We wrześniu br. PARP rozstrzygnęła trzecią już edycję konkursu „Akademicki Mistrz Innowacyjności” na najlepsze prace magisterskie. Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Bożeny Lublińskiej-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wyłoniła czwórkę laureatów. Dziś w Warszawie ma miejsce uroczystość pod hasłem „Innowacyjny student, innowacyjny pracownik – tak się tworzy kreatywne jutro!”, podczas której wręczane są nagrody zwycięzcom konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności.

Z rąk Dariusza Szewczyka, Zastępcy Prezesa PARP atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymują za pierwsze miejsce: Anna Bielska (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku) za pracę pt. „Ocena efektywności innowacyjnego projektu inwestycyjnego na przykładzie firmy Aquaponika.pl” oraz wyróżnienia: Przemysław Stankiewicz i Karolina Kołacka (Politechnika Gdańska) za wspólną pracę pt. „Badania wpływu warunków dewulkanizacji odpadów gumowych na właściwości rewulkanizatów i kompozycji termoplastycznych” oraz Artur Czachor (Politechnika Śląska) z pracę pt. „Stanowisko do sortowania automatycznego odpadów”. _ Prace nadesłane do konkursu w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i były bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym. Wybór nie był łatwy. W procesie oceny staraliśmy się brać pod uwagę przede wszystkim nowatorski, ale i praktyczny oraz biznesowy wymiar rozwiązań proponowanych przez absolwentów _ – podsumowuje Dariusz Szewczyk, Zastępca Prezes PARP. Potwierdza to zwycięska praca Anny
Bielskiej, która przedstawiła gotowy do wdrożenia projekt inwestycyjny innowacyjnego przedsięwzięcia wraz z analizą finansową. Co więcej, opisany pomysł poddany już został procesowi opatentowania.

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej Prezesa PARP. W tym roku otrzymała ją Monika Chruściak (The School for Renewable Energy Science in affiliation with University of Iceland & University of Akureyri) za pracę magisterską pt. „Modeling and integration of a closed loop system for production of SNG from microalgae”. Laureatka opisała w niej efekty swych badań dot. poszukiwania alternatywnych źródeł paliw. Tym samym podjęła udaną próbę rozwiązania jednego z problemów globalnych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi konkursu, jego laureatów i ich pomysłów, które można znaleźć na stronie: www.pi.gov.pl/kip.

Konkurs jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

d46ns0p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46ns0p