PARP po raz trzeci nagradza Akademickich Mistrzów Innowacyjności
We wrześniu br. PARP rozstrzygnęła trzecią już edycję konkursu"Akademicki Mistrz Innowacyjności"; na najlepsze prace magisterskie. Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Bożeny Lublińskiej-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wyłoniła czwórkę laureatów. Dziś w Warszawie ma miejsce uroczystość pod hasłem "Innowacyjny student, innowacyjny pracownik - tak się tworzy kreatywne jutro!", podczas której wręczane są nagrody zwycięzcom konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności.
We wrześniu br. PARP rozstrzygnęła trzecią już edycję konkursu „Akademicki Mistrz Innowacyjności” na najlepsze prace magisterskie. Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Bożeny Lublińskiej-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wyłoniła czwórkę laureatów. Dziś w Warszawie ma miejsce uroczystość pod hasłem „Innowacyjny student, innowacyjny pracownik – tak się tworzy kreatywne jutro!”, podczas której wręczane są nagrody zwycięzcom konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności.
Z rąk Dariusza Szewczyka, Zastępcy Prezesa PARP atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymują za pierwsze miejsce: Anna Bielska (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku) za pracę pt. „Ocena efektywności innowacyjnego projektu inwestycyjnego na przykładzie firmy Aquaponika.pl” oraz wyróżnienia: Przemysław Stankiewicz i Karolina Kołacka (Politechnika Gdańska) za wspólną pracę pt. „Badania wpływu warunków dewulkanizacji odpadów gumowych na właściwości rewulkanizatów i kompozycji termoplastycznych” oraz Artur Czachor (Politechnika Śląska) z pracę pt. „Stanowisko do sortowania automatycznego odpadów”. _ Prace nadesłane do konkursu w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i były bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym. Wybór nie był łatwy. W procesie oceny staraliśmy się brać pod uwagę przede wszystkim nowatorski, ale i praktyczny oraz biznesowy wymiar rozwiązań proponowanych przez absolwentów _ – podsumowuje Dariusz Szewczyk, Zastępca Prezes PARP. Potwierdza to zwycięska praca Anny
Bielskiej, która przedstawiła gotowy do wdrożenia projekt inwestycyjny innowacyjnego przedsięwzięcia wraz z analizą finansową. Co więcej, opisany pomysł poddany już został procesowi opatentowania.
Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej Prezesa PARP. W tym roku otrzymała ją Monika Chruściak (The School for Renewable Energy Science in affiliation with University of Iceland & University of Akureyri) za pracę magisterską pt. „Modeling and integration of a closed loop system for production of SNG from microalgae”. Laureatka opisała w niej efekty swych badań dot. poszukiwania alternatywnych źródeł paliw. Tym samym podjęła udaną próbę rozwiązania jednego z problemów globalnych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi konkursu, jego laureatów i ich pomysłów, które można znaleźć na stronie: www.pi.gov.pl/kip.
Konkurs jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.