Trwa ładowanie...
d30ibbs

PBG zakłada min. 10 proc. redukcję kosztów operacyjnych w poszczególnych spółkach grupy

02.04. Warszawa (PAP) - Grupa PBG podjęła działania, których celem jest reorganizacja kluczowych obszarów działalności. Nowe rozwiązania mają pozwolić na koncentrację na...

Share
d30ibbs

02.04. Warszawa (PAP) - Grupa PBG podjęła działania, których celem jest reorganizacja kluczowych obszarów działalności. Nowe rozwiązania mają pozwolić na koncentrację na wysokomarżowych segmentach budownictwa. Reorganizacja ma także przynieść poprawę efektywności, m.in. dzięki oszczędnościom oraz dostosować jej strukturę do skali działalności i planów strategicznych. PBG przygotowała programy redukcji kosztów operacyjnych w poszczególnych spółkach z grupy, które zakładają min. 10 proc. oszczędności w stosunku do pierwotnie planowanych budżetów - podała PBG w komunikacie prasowym.

PBG podała, że planuje nawiązanie współpracy z firmą doradztwa strategicznego, która dokona przeglądu struktury i modelu zarządzania korporacyjnego, a następnie zaproponuje jego modyfikacje.

Grupa planuje m.in. działań w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi spółka. PBG podała, że prowadzony jest przegląd składów zarządów i rad nadzorczych spółek z grupy w celu ujednolicenia standardów pod kątem rynku publicznego. Nawiązano też współpracę z firmą doradztwa personalnego, której zadaniem będzie przegląd kadr na kluczowych stanowiskach menedżerskich oraz systemów wynagrodzeń. Spółka przewiduje, że poszukiwanie kandydatów na wybrane stanowiska menadżerskie na poziomie Grupy PBG zostanie zlecone podmiotowi zewnętrznemu. W budowlanej grupie rozpoczęto analizę możliwości wdrożenia programów motywacyjnych dla kluczowych menedżerów grupy.

d30ibbs

Grupa planuje min. 10 proc. obniżenie kosztów operacyjnych.

"Obszary objęte programem to m.in. flota samochodowa, park maszyn i urządzeń, wykorzystywane powierzchnie biurowe, możliwości outsourcingu działalności niepodstawowej. Wdrożenie programów oszczędnościowych nastąpi od kwietnia" - napisano w komunikacie.

"Nawiązana została współpraca z jedną z wiodących firm w zakresie doradztwa podatkowego, której celem jest przygotowanie propozycji w zakresie optymalizacji podatkowej, w szczególności w zakresie zbywania i nabywania majątku" - dodano.

Grupa PBG podała też, że przeprowadziła inwentaryzację nieruchomości do zbycia, mogących jednocześnie stanowić zabezpieczenie finansowania dłużnego. Prace dotyczące procesów sprzedaży poszczególnych aktywów są na różnym poziomie zaawansowania.

PBG podała, że prowadzi także działania mające na celu pozyskanie inwestora strategicznego, jak i inwestorów dla poszczególnych spółek z grupy.(PAP)

gsu/ ana/

d30ibbs

Podziel się opinią

Share
d30ibbs
d30ibbs