Trwa ładowanie...
d1b5nyq

PBG zakłada, że do końca IV uzgodni z wierzycielami treść propozycji układowych

28.03. Warszawa (PAP) - PBG zakłada, że najpóźniej do końca kwietnia uzgodni z wierzycielami treść propozycji układowych - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Agenor...

d1b5nyq
d1b5nyq

28.03. Warszawa (PAP) - PBG zakłada, że najpóźniej do końca kwietnia uzgodni z wierzycielami treść propozycji układowych - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Agenor Gawrzyał, koordynator procesu restrukturyzacji PBG.

"Na pewno spółce zależy, by układ został zawarty jak najszybciej. Spółka nie będzie tego procesu opóźniać, ale są określone reguły, formalne ramy postępowania" - powiedział Gawrzyał.

Poinformował, że od listopada trwa proces konsultacji propozycji układowych z wierzycielami. Wierzyciele finansowi i obligatariusze wybrali niedawno kancelarie prawne - swoich reprezentantów w procesie.

Poinformował, że negocjacje nad propozycjami układowymi koncentrują się wokół kilku grup zagadnień.

d1b5nyq

"Po pierwsze, to uzgodnienie gotowości do redukcji, określenie stopnia redukcji, po drugie, określenie sposobu i terminu spłat. Po trzecie, trzeba odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób spółka pozyska nowe finansowanie w ramach projektów, które ma realizować. Trzeba też uzgodnić, w jaki sposób spółka zagwarantuje realizację propozycji układowych oraz rolę i pozycję głównego dotychczasowego akcjonariusza Jerzego Wiśniewskiego. To najistotniejsze obszary, wokół których trwały negocjacje i zostały sformułowane propozycje" - powiedział.

Od stycznia negocjacje weszły w intensywną fazę. Spółka czeka na ostateczne propozycje ze strony wierzycieli.

"Wiemy w jakich obszarach co do redukcji się poruszać, wiemy, ile spółka może przeznaczyć na spłatę zobowiązań, jakiej skali może zostać zaakceptowana konwersja. Czekamy na alternatywne propozycje związane ze sposobem udzielania nowego finansowania. Po świętach będą rozmowy związane z zapewnieniem panu Wiśniewskiemu istotnej, wiodącej roli w realizacji układu" - powiedział Gawrzyał.

"To co się tyczy treści propozycji układowych i termsheetu, to do połowy kwietnia, najdalej do końca kwietnia powinniśmy mieć wszystkie istotne kwestie uzgodnione. Zostanie weryfikacja założeń biznesowych, co wiąże się z pozyskiwaniem przez PBG środków na spłatę wierzycieli. To są kluczowe elementy, które będą decydować o ostatecznych decyzjach wierzycieli" - dodał.

d1b5nyq

Powiedział, że kolejna faza to przedstawienie ostatecznej listy wierzytelności.

"Bazujemy na szacunkach wierzytelności przygotowanych przez spółkę. Myślę, że w kwietniu ta lista zostanie przez sąd przedstawiona, pojawią się odwołania i dopiero po zakończeniu tego procesu, który nie wiadomo ile potrwa, będzie można pracować nad zatwierdzonymi danymi finansowymi dotyczącymi skali wierzytelności. Może to być początek maja, wszystko zależy od skali i długości procesu odwoławczego" - powiedział Gawrzyał.

Poinformował, że potem spółka przystąpi do procesu zatwierdzania propozycji układowych.

"Jeśli nie będzie żadnych niespodzianek, to koniec czerwca jest okresem, kiedy się spodziewam, że tę procedurę będziemy realizować - mam na myśli wewnętrzne procesy decyzyjne wierzycieli" - powiedział Gawrzyał.(PAP)

pel/ osz/

d1b5nyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b5nyq