Trwa ładowanie...
dpl4qb8
17-03-2016 13:08

Pegas oczekuje rozpoczęcia komercyjnej eksploatacji nowej linii w II kw. 2017

Warszawa, 17.03.2016 (ISBnews) - Pegas Nonwovens spodziewa się rozpoczęcia komercyjnej eksploatacji nowej linii produkcyjnej na początku II kwartału 2017 r., poinformował dyrektor generalny i członek rady dyrektorów Pegas Nonwovens František Řezáč.

dpl4qb8

"Uważam, że zakończenie procesu refinansowania naszego zadłużenia w bankach w ramach prywatnej emisji obligacji należy zaliczyć do najistotniejszych osiągnięć minionego roku. Dzięki niemu pozyskaliśmy środki na długoterminowe finansowanie dalszego rozwoju spółki na korzystnych warunkach. Pierwszym krokiem w tym kierunku było podpisanie kontraktu na dostawę linii produkcyjnej dla naszego zakładu w Egipcie" - powiedział Řezáč, cytowany w komunikacie.

"Linia stanowi innowacyjną koncepcję w branży włóknin i ze względu na swoje cechy będzie nam służyć jako platforma rozwoju działalności na nowych rynkach, głównie w krajach rozwijających się. Planujemy, że rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji linii nastąpi na początku drugiego kwartału 2017 r." - dodał dyrektor generalny.

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

dpl4qb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpl4qb8