Trwa ładowanie...
d4f81cc
d4f81cc

Pekao 'na dobrej drodze' do realizacji swoich całorocznych celów strategicznych

Warszawa, 03.08.2016 (ISBnews) - Bank Pekao jest "na dobrej drodze" do realizacji swoich całorocznych celów strategicznych i osiągnięcia wyniku netto w 2016 r. na poziomie ubiegłorocznym, poinformował prezes Luigi Lovaglio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4f81cc

"Wyniki wypracowane w II kwartale okazały się powyżej oczekiwań. Zanotowaliśmy bardzo dobry wzrost akcji kredytowej i współpracy z klientami. Utrzymaliśmy lepsze od konkurencji tempo w kredytach i depozytach. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu rocznego, czyli wyniku bliskiego ubiegłorocznemu" - powiedział Lovaglio podczas konferencji.

Wcześniej prezes wskazywał, że Bank Pekao zakłada powtórzenie ubiegłorocznego wyniku netto, a ewentualne odstępstwo będzie jednocyfrowe.

Bank udzielił kredytów konsumenckich na kwotę ponad 2 mld zł w II kwartale wobec 1,29 mld zł w pierwszych trzech miesiącach roku. Prezes Pekao liczy na utrzymanie wartości z II kw. w kolejnych kwartałach tak aby - zgodnie z wcześniejszymi planami - przekroczyć łącznie 12 mld zł nowych kredytów detalicznych (wraz z hipotecznymi, które w I półroczu wyniosły 3,7 mld zł) na koniec roku.

d4f81cc

Prezes wskazał ponadto na satysfakcjonujące efekty pozyskiwania depozytów detalicznych, które mają strategiczny wymiar dla pozycji banku. Ich wartość wzrosła o ponad 16% r/r do 68,17 mld zł.

Jednocześnie, według słów Lovaglio, bank jest blisko celu 1 mln nowych kart. W II kwartale wydał ich 143 tys. wobec 125 tys. w pierwszych trzech miesiącach roku.

Instytucja podała ponadto, że ma 3,27 mln klientów internetowych i 1,24 mln mobilnych.

W segmencie korporacyjnym Lovaglio podkreślił powrót do dodatniej dynamiki kredytów kw/kw, 20 -proc. udziału w transakcjach importu i eksportu i mocną pozycję w bankowości transakcyjnej (m.in. udział w pośrednictwie w największych transakcjach rynkowych, jak m.in. emisje obligacji).

d4f81cc

W kwestii ustawy CHF prezes Pekao skomentował, że trzeba dobrze policzyć ostateczne koszty przedstawionych wczoraj propozycji, zwrócił uwagę na konieczność wzięcia pod uwagę wymogów kapitałowych, które ma uwzględniać legislacja. Według jego słów, na ostateczne oceny należy poczekać do konkretnych ustaleń w kwestii ustawy "frankowej".

Nie skomentował pytań o ewentualną sprzedaż Pekao przez UniCredit, a jeśli chodzi o potencjalną rolę banku jako konsolidatora polskiego rynku finansowego Lovaglio stwierdził, że "Pekao cały czas przygląda się rynkowi".

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

(ISBnews)

d4f81cc

Podziel się opinią

Share
d4f81cc
d4f81cc