Trwa ładowanie...
d2k01p3

PEManagers może zwiększyć inwestycje w 2016 r. wobec tegorocznego poziomu

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Private Equity Managers prowadzi rozmowy z kilkoma pomiotami w sprawie inwestycji i do końca marca, tj. końca roku inwestycyjnego obowiązującego w grupie może je sfinalizować, poinformował prezes Cezary Smorszczewski. PEManagers szacuje, że może wydać na inwestycje w przyszłym roku kwotę wyższą niż tegoroczna.

Share
d2k01p3

"Mamy obecnie na stole jeden mandat na wyłączność plus trzy transakcje są w toku. Czy do końca kalendarzowego to zakończymy? - raczej nie, ale myślę, że do końca marca, kiedy kończy się nasz rok inwestycyjny zrealizujemy jakieś transakcje" - powiedział Smorszczewski podczas konferencji prasowej.

Prezes poinformował, że w III kw. PEM był liderem konsorcjum, które złożyło ofertę na Home.pl (wartość inwestycji ok. 600 mln zł) oraz uczestnikiem konsorcjum, które ubiegało się o zakup spółki za granicą (inwestycja rzędu 1 mld zł).

"Możemy swobodnie robić inwestycje na kwoty większe niż 0,5 mld zł. Dysponujemy obecnie nadmiarem gotówki i szukamy raczej nowych inwestycji niż wyjść. Jeśli byśmy mogli, to dokupowalibyśmy akcje niektórych spółek z portfela. Plan inwestycyjny przedstawimy na początku roku, ale myślę, że ta kwota będzie wyższa niż to, co w tym roku" - powiedział prezes.

d2k01p3

Chcemy umocnić pozycję w fintech, mocniej zaangażować się w fintravel i pogłębiać inwestycje w marketplace oraz e-commerce, dodał.

Fundusze zarządzane przez PEM wydały prawie 400 mln zł na nowe inwestycje w ciągu 11 miesięcy tego roku.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3