Trwa ładowanie...
dz8iuhs

PEManagers podtrzymuje prognozę i zamiar przeznaczenia 100% zysku na dywidendę

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Private Equity Managers (PEManagers, PEM) podtrzymuje prognozę 51,8 mln zł zysku netto w 2015 r. i deklarację przeznaczenia na dywidendę do 100% zysku netto, poinformował prezes Cezary Smorszczewski.

Share
dz8iuhs

Spółka podtrzymuje też prognozę 56,7 mln zł EBIDTA i 74,5 mln zł przychodów w całym 2015 r.. Po III kw. br. zysk netto, EBITDA i przychody zostały zrealizowane odpowiednio w 81%, 75% i 90%.

"Z marżą zysku netto utrzymującą się powyżej 60% należymy do najbardziej zyskownych spółek zarządzających aktywami w Polsce. Po wynikach trzeciego kwartału podtrzymujemy naszą roczną prognozę i deklarację przeznaczania na dywidendę do 100% zysku netto. Zarządzane przez nas fundusze wydały od początku roku prawie 400 mln zł na nowe inwestycje. To solidna baza do dalszego wzrostu wyników inwestycyjnych funduszy" - powiedział Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

dz8iuhs

Podziel się opinią

Share
dz8iuhs
dz8iuhs