Trwa ładowanie...
pkp
28-12-2018 16:35

Pendolino wyposażone w Wi-Fi zwieńczeniem dobrego roku dla PKP Intercity

Zakończył się montaż Wi-Fi w pierwszym składzie Express InterCity Premium (EIP). Pociąg Pendolino z dostępem do bezpłatnego, bezprzewodowego internetu po pomyślnych testach wyjechał na tory w grudniu 2018 roku. Sieć Wi-Fi dostępna jest aktualnie w blisko 250 składach i wagonach PKP Intercity.

Pendolino wyposażone w Wi-Fi zwieńczeniem dobrego roku dla PKP IntercityŹródło: pkp
d89c5ht
d89c5ht

Bezprzewodowy internet dla pasażerów to standard oferowany już w blisko 250 składach i wagonach PKP Intercity. Posiada ją 206 wagonów PKP Intercity oraz 41 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli 20 składów PesaDART, 20 składów FLIRT3 oraz od grudnia 2018 r. także pierwszy pociąg Pendolino.

Montaż bezprzewodowego internetu w składach EIP rozpoczął się we wrześniu 2018 r. Realizowane prace instalacyjne to rezultat umowy, którą 28 sierpnia br. PKP Intercity podpisało z firmą Alstom Konstal – producentem pojazdów Pendolino (ED250). Kontrakt oprócz instalacji Wi-Fi obejmuje również jego utrzymanie świadczone przez 5 lat oraz przeszkolenie personelu PKP Intercity w zakresie jego obsługi. Za montaż urządzeń odpowiedzialne są zespoły Alstom zlokalizowane w Warszawie. Zgodnie z przewidzianym w umowie harmonogramem prac, pierwszy skład EIP z dostępem do bezprzewodowego internetu rozpoczął obsługę pasażerów w grudniu 2018 r. Kolejne składy będą sukcesywnie wyposażane w Wi-Fi.

Cały sektor kolejowy nieustannie się rozwija i unowocześnia. Naszym celem jest zagwarantowanie kolei bezpiecznej, komfortowej i punktualnej. Spółki Grupy PKP realizują liczne inwestycje, aby zapewnić pasażerom wygodę na każdym etapie podróży. Jedną z nich jest realizowana umowa na montaż urządzeń Wi-Fi w pociągach Pendolino – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.
Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, przed wakacjami przyszłego roku, połowa składów Pendolino będzie wyposażona w dostęp do sieci Wi-Fi. Planowane jest, aby do listopada 2019 r., wszystkie pociągi EIP posiadały już zainstalowane urządzenia.

d89c5ht

Przejazdy testowe pierwszego Pendolino z zamontowanymi urządzeniami W-Fi pokazały, że zastosowane rozwiązania systemowe działają w pełni sprawnie. Bardzo nas to cieszy, ponieważ dzięki temu możemy jeszcze bardziej podnieść jakość świadczonych przez nas usług. Dalsze prace montażowe w kolejnych składach ED250 będą przebiegały zgodnie z umową w taki sposób, aby pojazdy te mogły realizować planowe połączenia, zgodnie z rozkładem jazdy – zapewnia Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Mija kolejny dobry rok dla PKP Intercity, już trzeci z rzędu, w którym spółka PKP Intercity odnotowuje zysk. Prognozowany zysk netto za bieżący rok wynosi ok. 190 mln zł. Dobre wyniki finansowe w ostatnich trzech latach umożliwiają realizację największego programu inwestycyjnego w historii spółki pn. „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” na lata 2016-2020 z perspektywą do roku 2023. o wartości około 7 mld złotych. W 2018 r. spółka zrealizowała istotną cześć tego programu. Wartość podpisanych lub rozszerzonych w 2018 roku umów na zakup lub unowocześnianie taboru to ponad 2 mld złotych.

Dla pasażerów inwestycje największego przewoźnika dalekobieżnego w Polsce to wymierne korzyści i gwarancja komfortu oraz bezpieczeństwa podróży. Po ich zakończeniu aż 80 proc. taboru PKP Intercity będzie stanowić tabor nowy lub zmodernizowany. W 94 proc. pociągów pasażerowie skorzystają z klimatyzacji, a w niemal 80 proc. składów będzie dostępny bezprzewodowy internet.

- 2019 r. na pewno przyniesie wiele wyzwań związanych z umacnianiem naszej pozycji największego, narodowego przewoźnika. Nieustannie pracujemy nad tym, aby zapewnić naszym pasażerom coraz wyższy komfort podróżowania. Rok 2018 był dla nas niezwykle intensywny zarówno pod kątem liczby zrealizowanych inwestycji, jak również nowych rozwiązań, które udało nam się wdrożyć. Bardzo cieszy nas fakt, że pasażerowie doceniają nasze działania i coraz chętniej korzystają z usług PKP Intercity. Jestem przekonany, że 2019 r. przyniesie kolejny postęp w rozwoju spółki m.in. pod względem realizowanych inwestycji taborowych – dodaje Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

d89c5ht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d89c5ht