Trwa ładowanie...
d8ye03u

PEP planuje emisję do 1,57 mln akcji s. Y z wyłączeniem prawa poboru

16.02. Warszawa (PAP) - WZA Polish Energy Partners zwołane na 16 marca zdecyduje o emisji nie więcej niż 1,57 mln akcji serii Y z wyłączeniem prawa poboru. Akcje serii Y będą...

d8ye03u
d8ye03u

16.02. Warszawa (PAP) - WZA Polish Energy Partners zwołane na 16 marca zdecyduje o emisji nie więcej niż 1,57 mln akcji serii Y z wyłączeniem prawa poboru. Akcje serii Y będą zaoferowane inwestorom instytucjonalnym i wybranym inwestorom indywidualnym w drodze subskrypcji prywatnej. Środki pozyskane z emisji mają umożliwić spółce częściową realizację planu inwestycyjnego - podał PEP w projektach uchwał na WZA.

Cena emisyjna akcji s. Y będzie ustalona przez zarząd PEP po przeprowadzeniu badań popytu, w oparciu o proces budowania księgi popytu i przy założeniu jej maksymalizacji. Z projektów uchwał wynika, że cena emisyjna nie może być niższa niż średnia, ważona obrotami, cen akcji spółki na zamknięciu sesji z okresu trzech miesięcy przed datą podjęcia uchwały, pomniejszona o dyskonto w wysokości 7 proc.

"Uzasadnieniem pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru akcji serii Y jest fakt, iż akcje te zostaną zaoferowane inwestorom instytucjonalnym oraz wybranym inwestorom indywidualnym, co w znaczący sposób zwiększy prawdopodobieństwo uplasowania akcji nowej emisji po możliwie najwyższej cenie, a także pozwoli spółce na pozyskanie nowych znaczących akcjonariuszy. Wskazać należy także, iż wielkość emisji umożliwia spółce jej przeprowadzenie bez konieczności kosztownego i czasochłonnego procesu sporządzania i zatwierdzenia prospektu emisyjnego, co jednakże łączy się z koniecznością wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy" - napisał zarząd w uzasadnieniu wyłączenia prawa poboru.

"Środki pozyskane z emisji umożliwią spółce częściową realizację planu inwestycyjnego (budowę farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ok. 70 MW, realizację +developmentu+ farm wiatrowych o mocy ok. 450 MW, budowę fabryki pelletu oraz budowę elektrowni biomasowej o mocy zainstalowanej brutto ok. 30 MW)" - dodano.(PAP)

gsu/ jtt/

d8ye03u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8ye03u