Trwa ładowanie...
d39fb81

PEP rozważa poszerzenie zakresu działalności poprzez przejęcia aktywów energetycznych

13.02. Warszawa (PAP) - Polish Energy Partners rozważa poszerzenie zakresu działalności poprzez przejęcia aktywów energetycznych, w tym w formie aportu części aktywów...

Share
d39fb81

13.02. Warszawa (PAP) - Polish Energy Partners rozważa poszerzenie zakresu działalności poprzez przejęcia aktywów energetycznych, w tym w formie aportu części aktywów energetycznych będących własnością Polenergii, pośrednio większościowego akcjonariusza - poinformował PEP w czwartkowym komunikacie.

"Celem przejęcia aktywów jest wzrost wartości spółki poprzez pozyskanie nowych, wartościowych aktywów i projektów. Realizacja przez spółkę długoterminowego programu inwestycyjnego wymagać będzie pozyskania dodatkowego kapitału" - napisano w komunikacie.

PEP podał, że rozważa pozyskanie kapitału z rynków dłużnych, jak również od dotychczasowych akcjonariuszy, jak i innych inwestorów.

Spółka poinformowała, że planuje te działania w związku z pojawiającymi się okazjami inwestycyjnymi, poprawiającym się otoczeniem makroekonomicznym i regulacyjnym dotyczącym prowadzenia inwestycji w sektorze energetycznym.

"Realizacja opisanych powyżej działań jest uwarunkowana wieloma czynnikami, w tym takimi, na które spółka nie ma wpływu.(...) Nie ma więc pewności, co do terminu i warunków realizacji tych działań i czy działania te zostaną zakończone powodzeniem" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/ osz/

d39fb81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39fb81