Trwa ładowanie...
d18malz

Perma-Fix Medical jest 5. pod względem zaangażowania TFI w spółkach z NewConnect

Warszawa, 16.06.2015 (ISBnews) - Akcje Perma-Fix Medical uzyskały miano piątej najpopularniejszej inwestycji w spółkę notowaną na rynku NewConnect wśród zarządzających funduszami inwestycyjnymi w Polsce, według ranking Analiz Online, podało Perma-Fix Medical.

Share
d18malz

Na koniec grudnia 2014 r. wartość rynkowa akcji Perma-Fix Medical w portfelach dwóch funduszy inwestycyjnych, zarządzanych przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych z aktywami pod zarządzaniem jednymi z najwyższych w Polsce, wynosiła ok. 7,5 mln zł. Zgodnie z opracowaniem Analiz Online, wartość ta stanowiła piąte najwyższe zaangażowanie kapitałowe polskich towarzystw funduszy inwestycyjnych w spółkę z rynku NewConnect, podkreśla spółka.

"Doceniamy ciągłe wsparcie w naszych staraniach związanych z opracowaniem nowych, bezpiecznych dla środowiska i tańszych sposobów rozwiązania problemu niedoboru izotopów medycznych na świecie. Cieszymy się również z zaufania w nasz model biznesowy, jakie otrzymaliśmy od zarządzających funduszami w Polsce" - powiedział prezes Perma-Fix Medical Stephen Belcher, cytowany w komunikacie.

"Wierzymy, że planowane przeniesienie notowań spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych pomoże dodatkowo zwiększyć świadomość spółki na rynku kapitałowym i liczbę potencjalnych inwestorów instytucjonalnych" - dodał prezes.

d18malz

Perma-Fix Medical powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

(ISBnews)

d18malz

Podziel się opinią

Share
d18malz
d18malz