Trwa ładowanie...
d3m8mw7

PGE na przełomie XII/I przygotuje prognozy m.in. wysokości rekompensat KDT

15.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna na przełomie grudnia i stycznia planuje przedstawić prognozy dotyczące m.in. wysokości rekompensat KDT. Na początku przyszłego...
Share
d3m8mw7

15.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna na przełomie grudnia i stycznia planuje przedstawić prognozy dotyczące m.in. wysokości rekompensat KDT. Na początku przyszłego roku poinformuje o programie konsolidacji kosztowej na lata 2011-13 - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele spółki.

"W związku z terminem spłaty obligacji w Turowie i kredytów w Opolu zastanawiamy się nad zmianą metody księgowania rekompensat z tytułu KDT na kasową" - powiedział na konferencji Wojciech Topolnicki, wiceprezes PGE.

"Instytucje oczekują od nas prognozy i taki rodzaj dokumentu będzie publikowany. W tym roku, w okolicach zamykania procesu budżetowego, czyli na przełomie grudnia i stycznia jakiś rodzaj prognozy, dotyczącej na pewno poziomu KDT-ów, chcemy przygotować" - powiedział.

d3m8mw7

Prezes PGE, Tomasz Zadroga, poinformował z kolei, że spółka pracuje nad programem optymalizacji kosztów w ramach grupy.

"Zamierzamy przeprowadzić ostrą restrukturyzację kosztową. Będziemy odbywać spotkania budżetowe ze spółkami zależnymi i na początku przyszłego roku będziemy informować o szczegółach konsolidacji kosztowej na lata 2011-13" - powiedział prezes PGE.

Formalno-prawny etap programu konsolidacji został zakończony w sierpniu tego roku. W toku jest jeszcze połączenie z Elektrownią Opole, do końca roku planowane jest połączenie z PGE Electra. (PAP)

pel/ ana/

d3m8mw7

Podziel się opinią

Share
d3m8mw7
d3m8mw7