Trwa ładowanie...
d3r6lwp

PGE ogłosiła przetarg na doradztwo prawne w programie budowy elektrowni jądrowej

Warszawa, 17.02.2015 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła przetarg na świadczenie usług doradztwa prawnego przy realizacji programu budowy elektrowni jądrowej w Polsce, podała spółka.

Share
d3r6lwp

"PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., jako podmiot upoważniony do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w imieniu własnym i na własną rzecz oraz w imieniu i na rzecz PGE EJ1 Sp. z o.o. wszczęła w trybie negocjacji z ogłoszeniem postępowanie wspólne o udzielenie sektorowego zamówienia publicznego na 'Świadczenie usług doradztwa prawnego przy realizacji programu budowy elektrowni jądrowej w Polsce'" - czytamy w komunikacie.

Procedura ma charakter negocjacyjny. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa w dniu 16 marca 2015 r.

Uruchomienie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce planowane jest na 2025 r. W tym celu powstała spółka PGE EJ 1, która jest odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego, przeprowadzenie badań lokalizacyjnych oraz budowę elektrowni.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz 11-proc. w OZE.

(ISBnews)

d3r6lwp

Podziel się opinią

Share
d3r6lwp
d3r6lwp