Trwa ładowanie...
d3xca7s

PGE podpisała z WorleyParsons umowę na badania dot. lokalizacji elektrowni jądrowej

07.02. Warszawa (PAP) - Spółka PGE EJ 1 podpisała z konsorcjum WorleyParsons Nuclear Services JSC, WorleyParsons International Inc., WorleyParsons Group Inc. umowę na badania...

Share
d3xca7s

07.02. Warszawa (PAP) - Spółka PGE EJ 1 podpisała z konsorcjum WorleyParsons Nuclear Services JSC, WorleyParsons International Inc., WorleyParsons Group Inc. umowę na badania środowiska, badania lokalizacji oraz usługi związane z uzyskaniem pozwoleń i uprawnień niezbędnych w procesie inwestycyjnym związanym z budową elektrowni jądrowej - podała PGE EJ w komunikacie.

Efektem umowy ma być wybór docelowej lokalizacji elektrowni jądrowej. Badania lokalizacyjne i środowiskowe prowadzone będą równolegle w dwóch lokalizacjach: Choczewo i Żarnowiec, które wskazane zostały przez inwestora w listopadzie 2011 roku, jako potencjalne lokalizacje pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Rozpoczęcie badań w lokalizacjach planowane jest w ciągu trzech miesięcy od daty podpisania umowy.

d3xca7s

Umowa z wykonawcą pozwala na zbadanie do czterech lokalizacji, w przypadku gdyby badania lokalizacyjne w Żarnowcu i w Choczewie wykazały, że nie są one odpowiednie dla elektrowni jądrowej.

PGE została wskazana przez rząd na inwestora pierwszych polskich elektrowni jądrowych. Plany rządu zakładają wybudowanie dwóch siłowni jądrowych o łącznej mocy 6 tys. MW. Zgodnie z planami PGE pierwszy blok jądrowy może zostać uruchomiony ok. 2023-2024 roku.(PAP)

gsu/ osz/

d3xca7s

Podziel się opinią

Share
d3xca7s
d3xca7s