Trwa ładowanie...
d1xicxi
d1xicxi

PGE podtrzymuje, że capex w 2016 r. będzie nieznacznie niższy niż w 2015 r.

Warszawa, 10.08.2016 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) podtrzymuje plan przeznaczenia na inwestycje nieznacznie niższej kwoty niż 9,5 mld wydane w 2015 r., podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xicxi

"Zarząd PGE spodziewa się, że w całym 2016 roku wydatki na inwestycje będą nieznacznie niższe, niż w roku ubiegłym i podkreśla, że spółka jest bardzo dobrze przygotowana do dalszej realizacji swoich strategicznych celów inwestycyjnych dzięki przepływom z bieżącej działalności operacyjnej oraz mając do dyspozycji zabezpieczone zewnętrzne źródła finansowania" - czytamy w komunikacie.

Nakłady na inwestycje w I półroczu 2016 r. wyniosły 3,7 mld zł i były o 11% wyższe niż przed rokiem. Z tej kwoty 2,4 mld zł grupa przeznaczyła na nowe projekty.

"Grupa PGE konsekwentnie realizuje program inwestycyjny, koncentrując się na trzech głównych placach budowy. Nasz flagowy projekt - budowa dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole - przekroczył 50% zaawansowania. Wmurowaliśmy także symboliczny kamień węgielny w jeden z fundamentów maszynowni bloku energetycznego w Turowie. Produkcja głównych urządzeń bloku postępuje zgodnie z planem, a na budowie prowadzone są prace ziemne oraz fundamentowe. W końcową fazę wkroczyła natomiast budowa bloku gazowo-parowego w Gorzowie, którego uruchomienie zaplanowane zostało na IV kwartał tego roku" - powiedział wiceprezes PGE ds. rozwoju Ryszard Wasiłek, cytowany w komunikacie.

Nakłady inwestycyjne w 2015 r. wyniosły 9,5 mld zł.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1xicxi

Podziel się opinią

Share
d1xicxi
d1xicxi