Trwa ładowanie...
d1xicxi
d1xicxi

PGE przedstawi aktualizację strategii we wrześniu

Warszawa, 10.08.2016 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) przedstawi zaktualizowaną strategię we wrześniu, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xicxi

"Zaktualizowana strategia Grupy zostanie zaprezentowana we wrześniu 2016 r." - czytamy w komunikacie.

W sprawozdaniu zarządu z działalności grupy kapitałowej w I poł. 2016 r. podkreślono, że sytuacja rynkowa oraz regulacyjna ulega obecnie ciągłym zmianom, które wymagają od Grupy PGE weryfikacji dotychczasowej strategii poprzez priorytetyzację oraz ewentualną korektę kluczowych aspiracji i działań strategicznych.

Spółka analizuje swoje plany rozwojowe w kontekście sytuacji rynkowej oraz maksymalizacji efektywności nakładów inwestycyjnych i wydatków operacyjnych. Podstawowe zagadnienia analiz to program inwestycyjny i modernizacyjny, działania w zakresie fuzji i przejęć oraz restrukturyzacja oraz optymalizacja struktury organizacji i programy poprawy efektywności.

d1xicxi

"W celu wzmocnienia pozycji lidera w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce, PGE przewiduje w latach 2016-2020 przeznaczenie istotnych nakładów finansowych na odtworzenie, modernizację i budowę nowych aktywów wytwórczych. Przegląd programu inwestycyjnego i modernizacyjnego jest jednym z kluczowych elementów procesu aktualizacji aspiracji i działań strategicznych GK PGE" - czytamy w raporcie.

W maju prezes PGE Henryk Baranowski informował, że spółka zaprezentuje w III kw. wyniki przeglądu strategii, którego celem jest m.in. poprawa efektywności.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1xicxi

Podziel się opinią

Share
d1xicxi
d1xicxi