Trwa ładowanie...
d1l86ej
d1l86ej

PGE zakończy przegląd strategii biznesowej w II kw. 2016 r.

Warszawa, 17.02.2016 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) zakończy przegląd strategii biznesowej w II kw. br., poinformował prezes Marek Woszczyk. W zrewidowanym dokumencie znajdzie się m.in. zwiększenie efektywności.
Share
d1l86ej

"Jesteśmy w trakcie przeglądu strategii, planujemy sfinalizować ten proces w II kw. Wówczas opublikujemy nasze aspiracje, w tym oczekiwania co do EBITDA w tym roku" - powiedział Woszczyk podczas telekonferencji.

Wśród obszarów, które obejmie rewizja znajdzie się m.in. efektywność działania spółki w coraz trudniejszym otoczeniu.

"Mogę ujawnić, że w rewizji strategii skupimy się w większym stopniu na efektywności. Mieliśmy bardzo intensywny program inwestycyjny. Teraz warunki rynkowe są coraz bardziej konkurencyjne, więc musimy się skoncentrować na poszukiwaniu wartości wewnątrz firmy" - powiedział prezes.

d1l86ej

PGE rozpoczęła przegląd strategii w II połowie 2015 r. Pod koniec sierpnia spółka informowała, że przedstawi wyniki przeglądu do końca roku.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1l86ej

Podziel się opinią

Share
d1l86ej
d1l86ej