Trwa ładowanie...
d1z2glr
polkomtel

PGE zamierza sprzedać swój pakiet akcji Polkomtela

Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel i w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie - poinformowała PGE w komunikacie prasowym.

Share
d1z2glr

_ Przeanalizowaliśmy różne warianty i doszliśmy do wniosku, że sprzedaż akcji jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Obecna sytuacja na rynku wydaje się sprzyjać takim transakcjom. Przygotowujemy postępowanie konkurencyjne na wybór doradcy transakcyjnego przy sprzedaży akcji Polkomtela _ - powiedział cytowany w komunikacie prezes PGE, Tomasz Zadroga.

Dodał, że decyzja ta jest zgodna ze strategią Grupy Kapitałowej PGE, która zakłada koncentrację na biznesie energetycznym i sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

PGE Polska Grupa Energetyczna posiada 21,85 proc. akcji Polkomtela. Poza PGE akcje Polkomtela mają też PKN Orlen (24,4 proc.), KGHM (24,39 proc.), Węglokoks (4,98 proc.). Papiery operatora sieci Plus ma także Vodafone (24,39 proc.).

d1z2glr

Podziel się opinią

Share
d1z2glr
d1z2glr