Trwa ładowanie...
d45zrby

PGF, Farmacol i Phoenix Pharma złożyły oferty wiążące na zakup Cefarmu Białystok

28.11.Warszawa (PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna, Farmacol oraz
Phoenix Pharma złożyły oferty wiążące na zakup Cefarmu Białystok -
poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik...

d45zrby
d45zrby

28.11.Warszawa (PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna, Farmacol oraz Phoenix Pharma złożyły oferty wiążące na zakup Cefarmu Białystok - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa.

Wśród inwestorów wybranych do przeprowadzenia badania Cefarmu Białystok były jeszcze ACP Pharma i Euro-Apteka.

"Oferty wiążące złożyły trzy podmioty, Farmacol, Phoenix Pharma oraz PGF" - powiedział rzecznik.

Dodał, że resort będzie teraz analizował oferty i rozpocznie rozmowy z inwestorami. Podtrzymał też wcześniejsze zapowiedzi, że MSP chce zakończyć transakcję do końca tego roku.

d45zrby

Pod koniec września resort skarbu zdecydował o dopuszczeniu do badania Cefarmu Białystok PGF, Farmacol oraz ACP Pharmę, Phoenix Pharmę i Euro-Aptekę z 11 inwestorów, którzy złożyli wstępne oferty na 85 proc. akcji dystrybutora farmaceutyków.

Na początku października wiceminister skarbu państwa Jan Bury mówił, że wstępne oferty złożone na zakup Cefarmu Białystok opiewają na kwoty od kilkudziesięciu mln zł wzwyż. Najwyższa z nich, była trzy razy większa od najniższej.

Po pierwszym półroczu 2008 przychody Cefarmu Białystok wyniosły 136,1 mln zł, zysk netto 3,3 mln zł. W całym 2007 roku było to 258,6 mln zł przychodów oraz 5,7 mln zł zysku netto.

Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ jtt/

d45zrby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45zrby