Trwa ładowanie...
d2l6lna

PGF nie wyklucza wprowadzenia CEPD na GPW

17.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna nie wyklucza wprowadzenia Central European Pharmaceutical Distribution, czyli swojej spółki zajmującej się detaliczną sprzedażą...

d2l6lna
d2l6lna

17.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna nie wyklucza wprowadzenia Central European Pharmaceutical Distribution, czyli swojej spółki zajmującej się detaliczną sprzedażą leków, na warszawską giełdę. Decyzja w tej sprawie może zapaść do połowy 2011 roku - poinformował dziennikarzy Jacek Szwajcowski, prezes PGF.

CEPD, które ma apteki w Polsce i na Litwie, chce pozyskać finansowanie na ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej PGF wskazywał, że środki mogą pochodzić z segmentu private equity.

"CEPD może pozyskać finansowanie z emisji prywatnej, nie wyklucza również emisji publicznej, czyli na przykład wejścia na warszawską giełdę. Decyzję w tej sprawie chcielibyśmy podjąć do połowy 2011 roku" - powiedział prezes.

"W każdym z tych przypadków PGF chce zachować kontrolę na tą spółką" - dodał.

d2l6lna

CEPD ma 512 własnych aptek w Polsce, 213 na Litwie oraz 2 w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej należąca w 100 proc. do PGF spółka zapowiadała, że chce pozyskać kilkaset mln zł na ekspansję w regionie.

CEPD wskazywał, że potencjalne kierunki rozwoju to: Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Słowenia, Chorwacja, Macedonia, Bośnia i Hercegowina oraz Albania. (PAP)

epo/ ana/

d2l6lna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l6lna