Trwa ładowanie...
d1xicxi
d1xicxi

PGNiG chce pozyskiwać kolejnych klientów zagranicznych

Warszawa, 10.08.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nadal poszukuje nowych klientów za granicą, w tym na Ukrainie, poinformował wiceprezes Maciej Woźniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xicxi

"Oczywiście, każdy klient odbierający gaz, w szczególności na nowych dla nas terytoriach, jak Ukraina, jest dla nas cenny, to jest efekt naszej strategii działania, poszukujemy klientów za granicą" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

"To nie jest nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o Ukrainę" - dodał wiceprezes.

W ub. tygodniu PGNiG poinformowało, że rozpoczęło współpracę z ukraińską spółką Eru Trading w zakresie dostaw gazu ziemnego na Ukrainę. Finalnymi odbiorcami gazu ziemnego są odbiorcy przemysłowi na rynku ukraińskim.

d1xicxi

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d1xicxi

Podziel się opinią

Share
d1xicxi
d1xicxi