Trwa ładowanie...
drhjr36
15-09-2015 10:53

PGNiG dementuje informacje o planach ograniczenia zatrudnienia do 4,5 tys. osób

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nie planuje restrukturyzacji zmniejszającej zatrudnienie z 29 tys. do 4,5 tys. osób, podała spółka, dementując informacje na ten temat.

drhjr36
drhjr36

"W związku z nieprawdziwymi doniesieniami pojawiającymi się w mediach - w tym na portalach społecznościowych - oraz licznymi pytaniami dziennikarzy mediów ogólnopolskich w tej sprawie PGNiG oświadcza: Informacja podana przez pana posła Józefa Zycha iż 'spółka zamierza przeprowadzić poważną restrukturyzację zmniejszającą liczbę pracowników z 29 tysięcy do 4,5 tysiąca osób' jest nieprawdziwa" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki nigdy nie planował takiej skali redukcji zatrudnienia. Byłaby ona nieuzasadniona i sprzeczna z zadaniami spółki, podkreślono.

Jednocześnie PGNiG podało, że w ciągu 2014 r. i I poł. 2015 r. zatrudnienie w całej grupie kapitałowej zmniejszyło się o ok. 4,5 tys. osób do blisko 29 tys., głównie w wyniku realizacji Programu Dobrowolnych Odejść oraz prowadzonych działań efektywnościowych.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

drhjr36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhjr36