Trwa ładowanie...
d6b6w3r
04-03-2016 09:16

PGNiG ma w planach akwizycje aktywów wydobywczych i ciepłowniczych

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakłada wysoki poziom nakładów inwestycyjnych na 2016 i planuje akwizycje zarówno aktywów wydobywczych, jak i ciepłowniczych, podała spółka.

d6b6w3r
d6b6w3r

"W 2016 r. roku GK PGNiG zamierza utrzymać wysoki poziom nakładów finansowych na działalność inwestycyjną, w tym głównie na realizację projektów w zakresie utrzymania zdolności wydobywczych, działalności związanej z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz budowy sektora elektroenergetycznego. W dłuższej perspektywie czasowej w szczególności istotne dla rozwoju działalności GK PGNiG będą ewentualne akwizycje aktywów wydobywczych zlokalizowanych poza granicami Polski oraz aktywa ciepłownicze" - czytamy w sprawozdaniu zarządu z działalności w 2015 r.

W ramach segmentu Poszukiwanie i Wydobycie PGNiG planuje pozyskanie nowych obszarów koncesyjnych przez udział w corocznych rundach koncesyjnych APA i normalnych rundach koncesyjnych organizowanych co 2-3 lata.

"Spółka nie wyklucza pozyskiwania nowych obszarów koncesyjnych w procesie odkupienia udziałów od innych firm naftowych w obszarach interesujących spółkę (Farm In) lub przez wymianę udziałów pomiędzy własnymi koncesjami a obszarami interesującymi spółkę (Farm Down)" - czytamy w sprawozdaniu.

Akwizycje nowych aktywów, w tym zagranicznych, możliwe są także w segmencie Wytwarzanie.

d6b6w3r

"W kolejnych latach, zgodnie z wymogami strategii GK PGNiG, spółka będzie koncentrować się na poprawie efektywności istniejącego majątku oraz rozwijać nowy obszar działalności obejmujący akwizycje systemów ciepłowniczych, a także w uzasadnionych ekonomicznie przypadkach budowę kogeneracyjnych źródeł wytwórczych. Spółka planuje akwizycje sieci ciepłowniczych także poza granicami kraju" - czytamy dalej.

Spółka zależna PGNiG Termika planuje realizację projektów w oparciu o jednostki zasilane gazem lub biomasą, co stopniowo będzie ograniczało wykorzystanie węgla, a zwiększy udział niskoemisyjnych i bezemisyjnych paliw w zakresie CO2 w miksie energetycznym, podano także.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d6b6w3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6b6w3r