Trwa ładowanie...
d15gfem
27-02-2017 13:20

PGNiG: PSG zainwestuje niemal 200 mln zł w woj. wielkopolskim do 2022 r.

Warszawa, 27.02.2017 (ISBnews) - Polska Spółka Gazownictwa (PSG) - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - planuje zainwestować niemal 200 mln zł w województwie wielkopolskim do 2022 r., podała spółka. 

Share
d15gfem

PSG oddała dziś do użytku reaktywowaną gazownię w Gnieźnie z punktem obsługi klienta. Do końca roku chce reaktywować 52 takie placówki w całej Polsce.

"W tym roku największe zadania gnieźnieńskiej Gazowni to m.in. wykonanie odcinka gazociągu w gminie Pobiedziska o łącznej długości około 36 km, gazyfikacja gmin Karniszewo i Mieleszyn oraz gazyfikacja miejscowości Kłecko i przyłączenie jednostki wojskowej w Powidzu. W sumie do 2022 roku Polska Spółka Gazownictwa chce w województwie wielkopolskim zrealizować 15 dużych zadań inwestycyjnych, o łącznej wartości niemal 200 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W ciągu najbliższych kilku lat PSG chce utworzyć w Wielkopolsce ponad sto nowych miejsc pracy, podano także.

Poznański oddział PSG podpisał do tej pory 9 listów intencyjnych z wielkopolskimi gminami.

d15gfem

Obecnie w województwie wielkopolskim zgazyfikowanych jest 248 z 394 gmin.

Oddział PSG Zakład Gazowniczy w Poznaniu zarządza niemal 330 km sieci gazowniczej wysokiego i podwyższonego ciśnienia, ponad 14 tys. km sieci średniego i niskiego ciśnienia, a także 33 stacjami wysokiego ciśnienia i ponad 1200 stacjami drugiego stopnia.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d15gfem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15gfem
d15gfem