Trwa ładowanie...
d19o53s
d19o53s

PGNiG skupi się na utrzymaniu wysokiego ratingu

Warszawa, 09.05.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) skupia się na utrzymaniu wysokiego ratingu, dlatego chce utrzymać niski poziom zadłużenia, poinformował prezes Piotr Woźniak.
Share
d19o53s

"Firma za priorytet ma utrzymanie wysokiego ratingu. Chcemy utrzymać niski poziom zadłużenia ze względu na rating" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że jest to szczególnie istotne ze względu na obecną sytuację związaną z ratingami przyznanymi Polsce.

Nie sprecyzował, jakie plany spółka ma wobec obligacji zapadających w 2017 r.

d19o53s

"Zrobimy wszystko, żeby utrzymać rating, jeśli będzie do tego potrzebna spłata obligacji, to spłacimy, jeśli nie, to zrolujemy" - powiedział.

W połowie lutego Moody's Investors Service podtrzymał rating Baa3 Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) oraz jego spółki zależnej PGNiG Finance AB (publ). Jednocześnie agencja podtrzymała tymczasowy rating programu PGNiG Finance AB na 1,2 mld euro na poziomie (P)Baa3. Perspektywa ratingu jest stabilna.
PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d19o53s

Podziel się opinią

Share
d19o53s
d19o53s