Trwa ładowanie...
d4e1m36

PGNiG spodziewa się pozytywnych reakcji agencji ratingowych na ogłoszone porozumienie z Gazpromem

07.11. Warszawa (PAP) - PGNiG spodziewa się, że agencje ratingowe pozytywnie zareagują na ogłoszone przez spółkę porozumienie z Gazpromem - poinformowała dziennikarzy prezes PGNiG...
Share
d4e1m36

07.11. Warszawa (PAP) - PGNiG spodziewa się, że agencje ratingowe pozytywnie zareagują na ogłoszone przez spółkę porozumienie z Gazpromem - poinformowała dziennikarzy prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

"Liczymy, że w jednym przypadku wyjdziemy z watch listy, a w drugim rating wróci do stanu sprzed obniżenia" - poinformowała zapytana o oczekiwania co do ratingu ze strony Standard&Poor's i Moody's.

"Widać, że rynek odebrał pozytywnie nasz przekaz" - dodała.

d4e1m36

Prezes poinformowała, że PGNiG ma zapewnione finansowanie programu inwestycyjnego.

"W tej chwili mamy zabezpieczone finansowanie, jednak dużo będzie zależeć od wyników poszukiwania gazu łupkowego. Od tego będą uzależnione kolejne nakłady na poszukiwania" - powiedziała.

"Jeśli okaże się, że jest po co zwiększać nakłady to będziemy to robić. Mamy różne scenariusze, gdyby była konieczność zwiększenia długu będziemy z tego korzystać. Na razie jednak zadłużenie spadło, a my mamy zapewnioną realizację planu inwestycyjnego" - dodała.(PAP)

morb/ bas/ gor/

d4e1m36

Podziel się opinią

Share
d4e1m36
d4e1m36