Trwa ładowanie...
d38lbs2
30-03-2017 07:57

PGNiG Termika obejmie udziały w PGG o łącznej wartości nom. 300 mln zł

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wyraził zgodę na objęcie przez spółkę zależną PGNiG Termika dodatkowych udziałów w kapitale Polskiej Grupy Górniczej (PGG) o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł, podał PGNiG. 

d38lbs2

"Dokapitalizowanie PGG przez PGNiG Termika S.A. ma nastąpić w transzach i być jednym ze źródeł finansowania planowanego nabycia przez PGG aktywów spółki Katowicki Holding Węglowy. O podpisaniu umowy inwestycyjnej PGNiG poinformuje odrębnym raportem bieżącym" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia 2016 r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGNiG Termika i Energa Kogeneracja podpisały umowy określające warunki dot. inwestycji finansowej w PGG.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. Jej udziałowcami są uczestnicy koncentracji, Węglokoks oraz Towarzystwo Finansowe Silesia. PGG nie jest kontrolowana przez żadnego z akcjonariuszy.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d38lbs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38lbs2