Trwa ładowanie...
d2k0nr3

PGNiG Termika prowadzi rozmowy ws. przejęć, może wydać 0,5 - 1 mld zł

Warszawa, 12.01.2016 (ISBnews) - PGNiG Termika uczestniczy w dwóch procesach, które mogą doprowadzić do akwizycji. Spółka może przeznaczyć na przejęcia od 500 mln do 1 mld zł, poinformował prezes Marek Dec.

Share
d2k0nr3

"Skala potencjalnych akwizycji to 500 mln - 1 mld zł. W jednym procesie jesteśmy już jedyni w rozmowach" - powiedział Dec dziennikarzom.

Dodał, że jeden z potencjalnych celów akwizycyjnych ma wartość poniżej 500 mln zł i to w tym przypadku spółka jest bliżej przejęcia. Druga wartość jest niższa.

Prezes podkreślił, że PGNIG Termika jest przede wszystkim zainteresowana przejęciami w segmencie dystrybucji ciepła, a także produkcji w kogeneracji. Spółkę interesują aktywa o dużej skali, w tym miejskie przedsiębiorstwa ciepłownicze.

d2k0nr3

"Jesteśmy zainteresowani systemami ciepłowniczymi, które mają powyżej 100 km sieci" - powiedział Dec.

Podkreślił, że rozszerzanie działalności w ciepłownictwie jest elementem strategii, która ma na celu poprawę EBITDA w grupie PGNiG.

"W tym roku musimy coś kupić, żeby zrealizować strategię" - powiedział.

PGNiG Termika to największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych metodą kogeneracji. Posiada elektrociepłownie w Warszawie: Ciepłownię Kawęczyn, Elektrociepłownię Siekierki, Elektrociepłownię Żerań, Ciepłownię Wola, Ciepłownię Regaty oraz Elektrociepłownię Pruszków w Pruszkowie.

(ISBnews)

d2k0nr3

Podziel się opinią

Share
d2k0nr3
d2k0nr3