Trwa ładowanie...
d1ghoq2

Pharmena pomyślnie zakończyła II fazę badań klinicznych 1-MNA

Warszawa, 30.10.2015 (ISBnews) - Pharmena zakończyła pomyślnie II fazę badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, opartym na opatentowanej substancji czynnej 1-MNA, podała spółka. Celem II fazy było ustalenie efektywnej dawki potencjalnego leku przeciwmiażdżycowego oraz potwierdzenia braku działań niepożądanych.

Share
d1ghoq2

Do badań włączono więcej niż planowano pacjentów, a liczba ukończonych programów badań jest zgodna z założeniami. W trakcie całego okresu prowadzenia badania właściwego nie zostały zgłoszone żadne istotne działania niepożądane, podano w komunikacie.

"Po blisko dwóch latach ostatni pacjent zakończył program badań. To dla nas bardzo ważny krok na drodze do tego, żeby nasz lek mógł być udostępniony pacjentom na całym świecie. Choć na ostateczne wyniki i jego podsumowanie musimy jeszcze poczekać do kilku miesięcy, to dziś jesteśmy znacznie bliżej następnego etapu, jakim jest komercjalizacja leku" - powiedział prezes Pharmeny Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

Całość badań przeprowadzana jest przez amerykańską spółkę zależą Pharmeny - Cortria Corporation. Proces badawczy nadzoruje Montreal Heart Institute, który sporządzi ostateczny raport podsumowujący wyniki projektu. Zdaniem zarządu Pharmeny powinno to potrwać 3-4 miesiące.

d1ghoq2

"Po uzyskaniu pozytywnego raportu z badań Pharmena rozpocznie rozmowy z globalnymi firmami farmaceutycznymi w sprawie sprzedaży praw do leku lub jego licencjonowania. Potencjalnie III faza badań klinicznych miałaby zostać przeprowadzona przez nabywcę projektu" - czytamy w materiale.

Pharmena posiada ochronę patentową badanej cząsteczki - fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA, która wykorzystana w innowacyjnym leku może zmienić oblicze chorych na miażdżycę. Rynkowy przełom będzie oznaczać dla Spółki potężne zyski.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na New Connect od 2008 r.

(ISBnews)

d1ghoq2

Podziel się opinią

Share
d1ghoq2
d1ghoq2