Trwa ładowanie...
d3iuaxi
d3iuaxi

Pharmena wystąpi o ochronę patentową na nowych obszarach dla leku 1-MNA

Warszawa, 07.04.2016 (ISBnews) - Lek przeciwmiażdżycowy 1-MNA jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez pacjentów, wynika z raportu podsumowującego II fazę badań, poinformowała Pharmena, powołując się na raport podsumowujący badania. Dzięki otrzymanym wynikom spółka będzie się mogła starać o  ochronę patentową w nowych obszarach, podano także.
Share
d3iuaxi

"Dzięki uzyskanym wynikom możemy składać dodatkowe zgłoszenia patentowe. Raport z badań upublicznimy, kiedy zostaną one już złożone. Jego wcześniejsze upublicznienie mogłoby zaszkodzić temu procesowi. Jednocześnie jesteśmy bardzo zadowoleni z bezpieczeństwa stosowania naszego leku. Wyniki wskazują na brak niepożądanych efektów ubocznych, ale i również dają możliwość na dodatkowe wskazania" - powiedział prezes Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

Projekt badawczy obejmujący II fazę prowadzony był w celu ustalenia efektywnej dawki leku przeciwmiażdżycowego oraz potwierdzenia braku działań niepożądanych. Badania odbywały się w kilkudziesięciu ośrodkach badawczych na terenie Stanów Zjednoczonych, podano także.

"Nadzorujący cały proces badawczy był Montreal Heart Institute, którego rolą było sporządzenie ostatecznego i rozbudowanego raportu podsumowującego wyniki projektu badawczego" - czytamy w komunikacie.

d3iuaxi

Pharmena planuje zaprezentować wyniki badań przemysłowi farmaceutycznemu celem dalszego rozwoju projektu, podano także.

Pharmena posiada ochronę patentową badanej cząsteczki - fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA, która wykorzystana w innowacyjnym leku może zmienić oblicze chorych na miażdżycę. Rynkowy przełom będzie oznaczać dla Spółki potężne zyski.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na New Connect od 2008 r.

(ISBnews)

d3iuaxi

Podziel się opinią

Share
d3iuaxi
d3iuaxi