Trwa ładowanie...
dnfoy8f
dnfoy8f

Philip Morris International rozbudował CUW w Krakowie za ok. 75 mln zł

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Philip Morris International (PMI) rozbudował Centrum Usług Wspólnych w Krakowie i planuje zatrudnić w nim 200 nowych pracowników, podała spółka. Wartość inwestycji wynosi ok. 75 mln zł.
Share
dnfoy8f

"Inwestycja ta umożliwi dalszy rozwój centrum oraz zagwarantuje obsługę finansową, IT, HR oraz procesów zakupowych na najwyższym poziomie dla rosnącej liczby oddziałów PMI w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje zwiększyć zatrudnienie o 200 nowych pracowników" - czytamy w komunikacie.

Centrum Usług Wspólnych PMI rozpoczęło swoją działalność w 2005 r. Zatrudniało wówczas 17 osób. Obecnie centrum zatrudnia ponad 1000 pracowników, którzy świadczą usługi biznesowe oraz wspierają zarządzanie strategicznymi projektami dla 120 spółek PMI na całym świecie. Liczba obsługiwanych z Krakowa rynków wzrosła z 6 w 2006 r. do ponad 50 w 2015 r. Centrum ma międzynarodowy profil - można w nim usłyszeć 30 języków, a 90% jego pracowników to Polacy.

"Do 2014 roku zainwestowaliśmy w Polsce ponad 700 mln USD i nadal widzimy duży potencjał do rozwoju, stąd decyzja o kolejnej inwestycji i rozbudowie naszego Centrum Usług Wspólnych. Dla nas Polska to strategiczny rynek oraz ważne centrum produkcji i eksportu. To tutaj zlokalizowana jest jedna z najnowocześniejszych fabryk PMI w Unii Europejskiej, eksportująca 70% swojej produkcji. W sumie w Polsce zatrudniamy ponad 3 000 osób. W 2014 roku odprowadziliśmy ok. 10 mld zł podatków, w tym ok. 7,3 mld zł podatku akcyzowego oraz ponad 110 mln zł podatku CIT" - powiedział prezes i dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie Edvinas Katilius, cytowany w komunikacie.

dnfoy8f

Philip Morris Polska jest jedną z największych firm tytoniowych w Polsce oraz jednym z największych pracodawców. W skład grupy wchodzi firma odpowiadająca za sprzedaż, marketing i dystrybucję, nowoczesna fabryka w Krakowie, Europejskie Centrum Usług Wspólnych w Krakowie oraz firma odpowiedzialna za kontraktowanie i skup liści tytoniu. Philip Morris Polska współpracuje z ponad 3500 plantatorami tytoniu w Polsce oraz z 450 polskimi dostawcami. Firma jest właścicielem najlepiej sprzedających się marek papierosów w Polsce: Marlboro, L&M, Chesterfield i RGD.

(ISBnews)

dnfoy8f

Podziel się opinią

Share
dnfoy8f
dnfoy8f