Trwa ładowanie...
d25yejc

Philip Morris rozbudował centrum biznesowe w Krakowie

200 kolejnych osób znajdzie w najbliższych dwóch latach zatrudnienie w Europejskim Centrum Usług Wspólnych koncernu Philip Morris International w Krakowie. Firma zainwestowała w jego rozbudowę 75 mln zł.

Share
d25yejc

Działające w Krakowie od 10 lat Centrum Usług Wspólnych świadczy usługi biznesowe i wspiera zarządzanie strategicznymi projektami 120 spółek Philip Morris International w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Liczba obsługiwanych z Krakowa krajów wzrosła z 6 w 2006 r. do ponad 50.

"Rocznie obsługujemy transakcje sprzedażowe o wartości 100 mld zł, to ok. jednej trzeciej budżetu Polski. Zespół z Krakowa rozlicza też blisko pół miliona faktur o wartości 120 mld zł - to jest wartość już istotna dla całej korporacji" - powiedziała w czwartek dyrektor Centrum Usług Finansowych PMI Magdalena Włodek.

W ramach usług eksperckich centrum oferuje m.in. doradztwo podatkowe, kontrolę kosztów europejskich fabryk, zarządzanie płynnością finansową. Obsługuje ono także 27 tys. spośród 82 tys. pracowników Philip Morris International.

Kiedy w 2005 r. centrum rozpoczęło swoją działalność w Krakowie, zatrudniało tylko 17 osób, obecnie pracuje tam ich ponad 1 tys. 90 proc. z nich to Polacy. W ramach rozbudowy centrum powstało 7,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

d25yejc

"Philip Morris International zainwestował w Polsce do tej pory ponad 700 mln dolarów. Zatrudniamy ponad 3 tys. ludzi. Jesteśmy nie tylko firmą numer trzy w Polsce, jeśli chodzi o płacenie podatku akcyzowego, ale także trzecią, jeśli chodzi generalnie o płacenie podatków" - mówił członek zarządu i dyrektor ds. korporacyjnych Philip Morris Polska Michał Mierzejewski.

Philip Morris Polska jest jedną z największych firm tytoniowych w naszym kraju. Współpracuje z ponad 3,5 tys. plantatorami tytoniu i z ok. 450 polskimi dostawcami. Krakowska fabryka produkuje ponad 50 mld sztuk papierosów rocznie. Ok. 70 proc. wyrobów trafia na eksport do ponad 70 krajów świata.

d25yejc

Podziel się opinią

Share
d25yejc
d25yejc