Trwa ładowanie...
d3zaqjx
d3zaqjx

PHN i Waryński podpisały list intencyjny ws. współpracy

Warszawa, 30.05.2016 (ISBnews) - Polski Holding Nieruchomości (PHN) i Waryński podpisały list intencyjny dotyczący możliwości nawiązania współpracy, mającej na celu intensyfikację rozwoju i zwiększenie konkurencyjności obu podmiotów na rynku, podały spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zaqjx

"Jest nam miło poinformować o zawarciu listu intencyjnego dotyczącego potencjalnej współpracy z Waryński S.A. Grupa Holdingowa, zgodnie z którym dokonamy przeglądu obszarów działalności, mogących być przedmiotem współpracy i wyselekcjonujemy aktywności dające największą możliwość wykorzystania efektu synergii" - powiedział prezes PHN Maciej Jankiewicz, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego, zamiarem spółek jest współpraca w zakresie opracowywania kompleksowych rozwiązań na rynku nieruchomości. Będzie ona polegać na współdziałaniu i podejmowaniu inicjatyw, mających na celu optymalizację oferty obu spółek i maksymalizację korzyści wynikających z efektywnej kooperacji.

"Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Duża konkurencja w wielu obszarach rynku wymaga nieustannego poszerzania oferty i dostosowywania jej do oczekiwań klientów oraz potencjalnych inwestorów. Jesteśmy przekonani, że przyszła współpraca z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A. przyniesie wiele korzyści obu stronom i zaowocuje wypracowaniem bardzo atrakcyjnych inicjatyw" - dodał prezes Waryńskiego Mirosław Łoziński.

d3zaqjx

Polski Holding Nieruchomości jest holdingiem obejmującym 50 spółek i 4 podmioty JV. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody operacyjne PHN sięgnęły 159,7 mln zł, w tym przychody z najmu wyniosły 127,4 mln zł.

Grupa Waryński, której głównym akcjonariuszem jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, koncentruje się na aktywności deweloperskiej i zarządzaniu nieruchomościami.

(ISBnews)

d3zaqjx

Podziel się opinią

Share

d3zaqjx

d3zaqjx