Trwa ładowanie...
d2b08os

PHN zakłada wzrost wartości portfela nieruchomości do 6 mld zł w 2023 r.

Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Polski Holding Nieruchomości (PHN) zakłada w aktualizacji strategii osiągnięcie wartości godziwej portfela nieruchomości na poziomie 6 mld zł w 2023 roku (z 2,5 mld zł na koniec 2016 r.), podała spółka.

Share
d2b08os

"Stan docelowy po aktualizacji strategii zakłada osiągnięcie w 2023 roku wartość godziwą nieruchomości na poziomie 6 mld zł (z 2,5 mld zł na koniec 2016 r.), poziom LTV 52% (z 22,8% na koniec ubr.), dochodowość nieruchomości na poziomie min. 6% (z 4,3% na koniec ubr.), koszty administracyjne/wartość aktywów inwestycyjnych 0,7% (z 1,2% na koniec ubr.), wzrost aktywów netto o 59% wobec 2016 r., potencjał przeznaczenia ok. 0,7 mld zł na zakup nowoczesnych powierzchni komercyjnych generujących przychody z najmu, potencjał zwiększenia do 2023 r. wartości aktywów netto o 59,1%, z czego ok. 40% mogłoby zostać wypłacone w formie dywidendy" - czytamy w prezentacji strategii.

Jak podano, kluczowe zadanie dla grupy kapitałowej PHN to przebudowa portfela nieruchomości.

"Optymalizacja portfela nieruchomości ma na celu osiągniecie zwiększenia udziału w rynku poprzez realizację programu inwestycyjnego, akwizycję nieruchomości oraz poprzez sprzedaż aktywów znajdujących się w nieatrakcyjnych lokalizacjach lub których pomimo działań naprawczych (polegających na renegocjowaniu umów najmu i optymalizacji wykorzystania nieruchomości) opłacalność jest poniżej oczekiwanego poziomu" - czytamy dalej.

d2b08os

Na rynku powierzchni komercyjnych Grupa Kapitałowa PHN zamierza zrealizować do 2023 r. ok. 75 000 m2 GLA powierzchni biurowej w Warszawie oraz blisko 60 000 m2 GLA na rynkach regionalnych m.in. we Wrocławiu oraz w Gdyni - samodzielnie i we współpracy z innymi podmiotami. Dodatkowo Grupa Kapitałowa PHN będzie realizowała inne projekty komercyjne jak np. logistyczno-przemysłowe (z partnerami lub w formule BTS dla wybranych najemców) lub handlowe (w formule BTS dla wybranych najemców).

Na rynku powierzchni mieszkaniowej Grupa Kapitałowa PHN docelowo do 2023 r. zamierza wprowadzać na rynek 70 000 m2 PUM rocznie. Projekty mieszkaniowe realizowane będą w atrakcyjnych lokalizacjach w różnych regionach Polski i sukcesywnie dostarczane na rynek do poziomu rocznie ok. 1 000 mieszkań. Projekty mieszkaniowe będę realizowane w ramach marki dedykowanej do budowy i sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych - PHN Development.

Do 2020 r. zrealizowany zostanie projekt hotelowy Marriott Moxy oraz Residence Inn i zakładany jest stały rozwój poprzez wprowadzenie na rynek co 3 lata projektu hotelowego. Zakładana jest również realizacja innych obiektów tymczasowego pobytu (np. domy spokojnej starości, akademiki, itp.), podano w strategii.

PHN jest spółką holdingową do której należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

(ISBnews)

d2b08os

Podziel się opinią

Share
d2b08os
d2b08os