Trwa ładowanie...
d3rpimx
d3rpimx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pięćdziesiąt twarzy nietoperzy - z kamerą nad Jeziorem Wiktorii

Polscy chiropterolodzy, czyli specjaliści zajmujący się nietoperzami na zaproszenie przyrodników z Kenii udali się w okolice Jeziora Wiktorii, aby badać tamtejsze nietoperze. Po powrocie pokazali PAP efekty swoich badań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3rpimx

Udostępniamy nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Piecdziesiat-twarzy-nietoperzy-z-kamera-nad-Jeziorem-Wiktorii.mp4

"W Kenii występuje najprawdopodobniej około 110 gatunków nietoperzy, podczas badań udało się nam odłowić lub w inny sposób zarejestrować prawie czterdzieści z nich" - powiedział PAP jeden z uczestników wyprawy Andrzej Kepel z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra".

d3rpimx

Kepel podkreśla, że nietoperze powinien lubić m.in. każdy, kto nie lubi komarów - jeden nietoperz potrafi w ciągu nocy zjeść 3 tysiące komarów.

Okolice Jeziora Wiktorii uważane są za najbogatsze pod względem liczby gatunków nietoperzy w całej Afryce, co wiąże się z sąsiedztwem bardzo różnych ekosystemów - od dżungli po suche tereny otwarte.(PAP)

laz/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01

hasło: OZsV2TzG%!if

d3rpimx

Podziel się opinią

Share
d3rpimx
d3rpimx