Trwa ładowanie...

Pierwszy Monastyczny sklep w Polsce

Sandały mnichów według wzoru z Francji i ikony pisane na kamieniu można kupić w pierwszym w Polsce sklepie monastycznym. Prowadzą go w Warszawie siostry ze Wspólnot Jerozolimskich. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczają na utrzymanie wspólnotowego domu.

Pierwszy Monastyczny sklep w PolsceŹródło: Thinkstockphotos
d10pp5n

Ten wyjątkowy sklep o nazwie "Monastica" mieści się tuż przy stadionie piłkarskim Legii w Warszawie.

- Wszystkie oferowane tu przedmioty są proste i piękne - mówi IAR siostra Jarosława. Są tam m.in. czotki. Czotka pochodzi z prawosławia, przypomina nasz różaniec jednak zrobiona jest ze sznurka. Może się na nim znajdować od 30 do 100 paciorków. - To wyraz ekumenizmu, który jest dla nas bardzo ważny - dodaje rozmówczyni IAR.

W sklepie znajdziemy też wiele ikon. Musimy poznać ich autora, żeby chcieć z nim współpracować - podkreśla siostra Jarosława. Jednym z takich ikonopisów jest Michał Bogucki, który pisze je na kamieniach przywiezionych z Gruzji.

d10pp5n

Mniszki wytwarzając każdy produkt, modlą się za osobę, do której on trafi. Zakupy w sklepie monastycznym możemy także zrobić przez Internet: http://www.sklepmonastyczny.pl/

Wspólnoty Jerozolimskie to grupy sióstr i braci, którzy w myśl ich założyciela, księdza Pierre-Marie Delfieux ( PIER - MARI DELFIE ) są mnichami w sercu wielkiego miasta. Tak jak ludzie żyjący w miastach doświadczają codziennych kłopotów. Idea jest taka, aby na pustyni samotności i lęku, którymi są wielkie miasta, istniała oaza modlitwy, pokoju.

Wspólnoty powstały w 1975 roku we Francji. Zarówno siostry jak i bracia są zobowiązani podjąć pracę. Pracują na 1/2 etatu. Pieniądze przeznaczają na utrzymanie swojej wspólnoty.

d10pp5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10pp5n