Trwa ładowanie...
d2390po

Pietrewicz nowym wiceministrem gospodarki

07.02. Warszawa (PAP) - W czwartek premier Donald Tusk powołał Jerzego Witolda Pietrewicza na stanowisko sekretarza stanu w resorcie gospodarki oraz na pełnomocnika rządu ds....

Share
d2390po

07.02. Warszawa (PAP) - W czwartek premier Donald Tusk powołał Jerzego Witolda Pietrewicza na stanowisko sekretarza stanu w resorcie gospodarki oraz na pełnomocnika rządu ds. deregulacji gospodarczych - poinformowało Ministerstwo Gospodarki w komunikacie.

Nowy wiceminister zastąpi dotychczasowego sekretarza stanu w resorcie Mieczysława Kasprzaka.

Jak podało ministerstwo, Pietrewicz ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki (obecnie Szkołę Główną Handlową w Warszawie). Jest doktorem nauk ekonomicznych oraz absolwentem Dwuletniej Szkoły Banku Światowego (EDI) "The Economics of the Market" w Wiedniu.

d2390po

55-letni Pietrewicz jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej; wcześniej był prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kierował też Bankiem Ochrony Środowiska.

Pracę zawodową rozpoczął w 1980 r. jako pracownik naukowo-dydaktycznych SGPiS, gdzie pracował do 1988 r. W lipcu 1995 r. został wiceprezesem Banku Ochrony Środowiska. Od listopada 2001 r. do marca 2003 r. był prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wiosną 2004 r. wygrał konkurs na członka zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Był w ścisłym kierownictwie tej instytucji do stycznia 2006 r. Wtedy został ponownie wybrany na wiceprezesa BOŚ, a dwa miesiące później został szefem tego banku.

Od kwietnia 2004 r. do stycznia 2006 r. był członkiem zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W czerwcu 2009 r. Pietrewicz jako wiceprezes banku nie uzyskał absolutorium i został odwołany z BOŚ.

Pietrewicz pasjonuje się siatkówką i tenisem. Jest żonaty, ma czworo dzieci. (PAP)

mick/ awy/ pad/ jtt/

d2390po

Podziel się opinią

Share
d2390po
d2390po