Trwa ładowanie...
d124twv
d124twv

PiLab ma umowę z Bankiem Zachodnim WBK, szykuje się do testów w USA

Warszawa, 24.06.2015 (ISBnews) - PiLab wygrał przetarg i dostarczy rozwiązanie, które pozwoli BZ WBK stworzyć Centralną Bazę Produktów łączącą dane z 7 różnych systemów informatycznych. Planuje kolejne wdrożenia w sektorze bankowym i oczekuje, że pierwsze testy w USA rozpocznie w II półroczu, poinformował prezes Paweł Wieczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d124twv

"Od jakiegoś czasu konsekwentnie zmierzamy do celu, jakim jest wejście na amerykański rynek. Polska premiera, a teraz kolejne wdrożenia przybliżają nas do tego celu. Realizując projekt z BZ WBK, jednocześnie rozmawiamy z bankami amerykańskimi na temat projektów pilotażowych w USA, pierwsze z nich będą miały miejsce już w drugiej połowie 2015 roku" - powiedział Wieczyński, cytowany w komunikacie.

Projekt Centralnej Bazy Produktów charakteryzuje się wysokim poziomem złożoności zarówno pod względem systemów źródłowych, jak i mnogości relacji. Jednym z celów projektu jest udostępnienie użytkownikom biznesowym możliwości samodzielnego raportowania, podkreśla spółka.

"Dzięki PiLab/BI nasi Product Managerowie staną się w pełni niezależni w zakresie pozyskiwania informacji na temat produktów. Będą pracować na systemie, który nie wymaga znajomości SQL'a. Ich rozumienie modelu produktu pozwoli na pełną swobodę działania. Zaletą PiLab/BI jest to, że w systemie można wykonywać dowolne analizy, które nie są ograniczone do wcześniej przygotowanych scenariuszy, a tym samym użytkownicy biznesowi mogą testować dowolne hipotezy w czasie rzeczywistym" - wskazała menedżer ds. zarządzania architekturą biznesową w BZ WBK Ewa Zaleska, cytowana w komunikacie.

d124twv

Plany względem platformy PiLab/BI są bardzo szerokie - zarówno ze strony BZ WBK, który zapowiada przyłączenie kolejnych źródeł danych i przekształcenie Centralnej Bazy Produktów w powszechne źródło wiedzy i dostępu do danych operacyjnych i analitycznych o ofercie produktowej, jak i ze strony spółki PiLab, która planuje kolejne wdrożenia w sektorze bankowym.

PiLab zajmuje się architekturą danych informatycznych w przedsiębiorstwach. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r. Firma przeprowadziła już ponad 20 projektów pilotażowych w Polsce. Kolejnym krokiem będzie premiera produktów spółki na rodzimym rynku w obecnym roku i w kolejnym na rynku amerykańskim, gdzie już dziś firma uruchomiła swoje pierwsze biuro w PaloAlto.

(ISBnews)

d124twv

Podziel się opinią

Share
d124twv
d124twv