Trwa ładowanie...
d2aw0qw
d2aw0qw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PiS: rynek gier hazardowych wymaga uregulowania (krótka9)

Rynek gier hazardowych wymaga uregulowania - ocenił w środę w Sejmie Wiesław Janczyk (PiS). Wskazywał też na potrzebę lepszych metod ściągania podatków w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2aw0qw

"Zostaje jeszcze do podniesienia problem regulacji rynku gier hazardowych, pozostawiony od czasów afery hazardowej prawie całkowicie bez regulacji. Około 120 tysięcy maszyn, jednorękich bandytów do gry pracuje dzisiaj, jak mówią, bez opodatkowania. To skandal. Prawdziwa spuścizna rządów PO i w konsekwencji uszczuplenie dochodów państwa na kwotę porównywalną ze spodziewanym dochodem z tytułu podatku od marketów, kwotę co najmniej 2 mld (złotych)" - mówił poseł PiS podczas drugiego czytania projektu ustawy budżetowej na 2016 r.

"Wierzę w to, że minister finansów(...) i ludzie, którzy pracują w poszczególnych komisjach (sejmowych - PAP) i w komisji finansów, w podkomisji stałej komisji finansów ds. systemu podatkowego, Najwyższa Izba Kontroli (...) stworzą warunki do tego, żeby w naszym kraju nie można było oszukiwać, zakładając krótkoterminowo podmioty, działając w ramach zorganizowanej przestępczości światowej, europejskiej" - zaznaczył. Zastrzegł, że to nie jest "oskarżenie rzucane pod adresem małych i średnich firm". "To jest uniwersalny problem w ramach Europy, ale taki, z którym można i trzeba się zmierzyć" - dodał.

Jak mówił, "państwo musi przestać się bać przestępców gospodarczych". "Państwo musi pokazać wolę uszczelnienia systemu i wolę ochrony polskiego kapitału i polskich firm. Do tej pory państwo nie robiło tego w wystarczającym stopniu. (...) Nie kradnie większość, kradnie mała grupa. Nie można dopuszczać do tego, żeby przedsiębiorca - mały i średni - był nękany za tę grupę niekończącymi się kontrolami trwającymi lata. Państwo ma być przyjazne dla obywateli. I ten budżet jest ilustracją formułowania się państwa przyjaznego dla obywateli i dla rodzin" - podkreślił Janczyk.

d2aw0qw

Podziel się opinią

Share

d2aw0qw

d2aw0qw