Trwa ładowanie...
d2s9r61

PKN chce uzyskać pierwsze oferty na Anwil do końca 2011 roku (opis)

05.08. Warszawa (PAP) - PKN Orlen liczy, że uzyska pierwsze oferty zainteresowanych zakupem Anwilu do końca 2011 roku - poinformował na konferencji Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes...

d2s9r61
d2s9r61

05.08. Warszawa (PAP) - PKN Orlen liczy, że uzyska pierwsze oferty zainteresowanych zakupem Anwilu do końca 2011 roku - poinformował na konferencji Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

"Jeśli chodzi o Anwil, sytuacja na rynku jest dobra, zdecydowaliśmy się uruchomić proces sprzedaży. Nastawiamy się szczególnie na część nawozową. Do końca roku chcemy uzyskać pierwsze oferty" - powiedział Jędrzejczyk.

Dodał, że na początek koncern wyjdzie do rynku z propozycją sprzedaży części nawozowej Anwilu, ale jeśli będzie zainteresowanie firmą, to może sprzedać ją w całości.

Pod koniec lipca Orlen kupił pakiet 559.569 akcji Anwilu, co stanowi 4,15 proc. kapitału zakładowego spółki. W wyniku transakcji udział koncernu w akcjonariacie spółki wynosi obecnie ok. 94,5 proc.

"Zastanawiamy się nad ogłoszeniem wezwania na sprzedaż akcji spółki, by umożliwić mniejszościowym akcjonariuszom wyjście z tej inwestycji. Mamy 94,5 proc., naszym celem jest 100 proc." - powiedział Jędrzejczyk.

Dodał, że koncern nie rozważa opcji wprowadzenia Anwilu na giełdę.

Doradcą w procesie sprzedaży Anwilu jest UniCredit. (PAP)

morb/ jtt/

d2s9r61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s9r61