Trwa ładowanie...
d4eocsn
20-10-2016 13:53

PKN Orlen analizuje możliwości wejścia w segment samochodów elektrycznych

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - PKN Orlen przygląda się planom rozwoju segmentu samochodów elektrycznych, ale nie określił jeszcze planów związanych z tą technologią, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

d4eocsn
d4eocsn

"Jeśli chodzi o samochody elektryczne, to oczywiście przyglądamy się temu i jest to coś, co będzie się rozwijało w przyszłości. Jest ogromna debata na temat tempa tego rozwoju" - powiedział Jędrzejczyk podczas konferencji prasowej.

"Jest za wcześnie, żeby jednoznacznie określać, z kim i w jakim obszarze tak zwanego łańcucha wartości my się znajdziemy. Analizujemy wszystko, co się dzieje i staramy się znaleźć najlepszą długoterminową pozycję dla PKN Orlen, ale myślę, że więcej będziemy mogli powiedzieć podczas ogłaszania naszej strategii" - podsumował Jędrzejczyk.

Jedną z możliwości jest ładowanie samochodów elektrycznych, stąd umowa Orlenu z Teslą dotycząca udostępniania miejsca na ładowanie na stacjach.

"Powstała do tej pory jedna tego typu stacja super charger, druga jest finalizowana i w planie mamy jeszcze dwie. Umowa zakłada, że zbudujemy cztery takie punkty i zobaczymy, jak się będzie sytuacja rozwijała" - dodał wiceprezes

d4eocsn

Spółka zasygnalizowała także zainteresowanie magazynowaniem energii i budową ogniw litowo-jonowych w ramach planu Junckera, ale te pomysły są na bardzo wczesnym etapie.

Wczoraj Polska Grupa Energetyczna (PGE)
, Energa, Enea oraz Tauron Polska Energia powołały spółkę ElectroMobility Poland. Działalność nowej spółki ma przyczynić się do powstania systemu elektromobilności w Polsce. Jak podkreślały spółki, stopień przygotowania sektora energii na upowszechnienie samochodów elektrycznych zadecyduje o tym, czy elektromobilność będzie szansą na wzrost innowacyjności energetyki i impulsem do jej rozwoju.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn